Ливърпул срази лидера в Чемпиъншип и е на 1/2-финал за Купата на Лигата (видео)

Отборът на Ливърпул се класира на 1/2-финалите на турнира за Купата на Лигата на Англия, известен още като "Кепитъл Уан Къп". Мърсисайдци спечелиха с 3:1 гостуването си на лидера в Чемпиъншип (второто ниво в английския клубен футбол) Борнемут на 1/4-финалите. Два гола за Ливърпул отбеляза Рахим Стърлинг (20, 51), а първото си попадение с фланелката на "червените" реализира Лазар Маркович (27). Голът за Борнемут бе дело на бившия играч на Евертън и Нюкасъл Дан Гослинг (57). Ливърпул сложи край и на серията без поражение на Борнемут, който в 11 последователни срещи в Чемпиъншип нямаше загуба.Още в четвъртата минута домакините от Борнемут пропуснаха златен шанс за гол. Калъм Уилсън провря топката между краката на Мартин Шкъртел и се озова в изключително изгодна позиция за отбелязване на гол, но не уцели вратата, пазена от Брад Джоунс.Гостите отговориха със силен далечен изстрел на Адам Лалана, който накара вратаря Артур Боруц да избие в корнер. След изпълнението на ъгловия удар пък опасен шут на Стивън Джерард от границата на наказателното поле бе блокиран от играч на Борнемут.В 20-ата минута Ливърпул поведе с 1:0 в резултата. Лазар Маркович намери с отличен пас Джордан Хендерсън в наказателното поле на Борнемут, халфът подаде с глава на Рахим Стърлинг, който също с глава насочи топката в мрежата зад Боруц.В 27-ата минута Ливърпул вкара втори гол. Филипе Коутиньо получи топката в наказателното поле на домакините, отляво на вратата на Боруц и шутира. Полският страж на Борнемут изби, но кълбото се насочи към Маркович и младият сръбски халф с прекрасен удар от границата на наказателното поле опъна мрежата зад Боруц.Ливърпул се приближи до победата, но само минута след гола на Маркович Борнемут можеше да намали на 1:2. Намиращият се около точката за изпълнение на дузпа Ян Кърморгант бе изпуснат от отбраната на гостите и получи шанс за голов удар след подаване отдясно, но изстреля топката над вратата на Джоунс.Шест минути след почивката Стърлинг отбеляза втория си гол в мача, правейки резултата 0:3. Младият футболист получи пас от Лалана пред наказателното поле на домакините, освободи се от защитата на Борнемут и с хубав удар по земя изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Боруц.В 57-ата минута Борнемут намали изоставането си в резултата. Точен за 1:3 бе Дан Гослинг, който нахлу в наказателното поле на гостите и стреля, Брад Джоунс не се намеси по най-добрия възможен начин и топката влезе във вратата на Ливърпул.В 65-ата минута топката мина на сантиметри встрани от вратата на Ливърпул, след като футболист на Борнемут игра с глава и резултатът спокойно можеше да стане 2:3. В 67-ата минута пък Стърлинг не успя с удар по земя да охлади ентусиазма на домакините и да направи хеттрик. Той получи топката в наказателното поле и стреля от удобна позиция, но след удара му топката мина встрани от десния страничен стълб на вратата на Борнемут.В 69-ата минута на два пъти съвсем малко не достигна на Борнемут да отбележи втори гол. Първо Дан Гослинг уцели греда с фалцов удар, а веднага след това Мат Ричи получи топката в наказателното поле и стреля по земя, но мерникът му изневери.В минутите до края футболистите на Брендън Роджърс задържаха без особени трудности удобния за тях резултат и си гарантираха място на полуфиналната фаза.БОРНЕМУТ - ЛИВЪРПУЛ 1:30:1 Стърлинг (20)0:2 Маркович (27)0:3 Стърлинг (51)1:3 Гослинг (57)СЪСТАВИТЕ И МИНУТА ПО МИНУТА