Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Десет от Ливърпул спасиха точката срещу Арсенал във вълнуващо дерби (видео)

Макар и останал с човек по-малко на терена, тимът на Ливърпул успя да спаси точката при домакинството си на Арсенал, завършвайки наравно 2:2 след късен гол в добавеното време на Мартин Шкъртел. Възпитаниците на Брендън Роджърс бяха допуснали пълен обрат в срещата на "Анфийлд", която иначе тотално доминираха, а след червения картон на Фабио Борини в 91-ата минута по нищо не личеше, че Арсенал може да изпусне трите точки. Въпреки това Мартин Шкъртел отбеляза с глава в 97-ата минута, за да донесе точката на мърсисайдци.

Домакините имаха тотално надмощие над опонента си, отправяйки 27 удара по посока на вратата на Войчех Шчесни, от които 10 точни, но бяха близо до това да загубят срещата, след като двата точни удара в очертанията на вратата на Брад Джоунс се превърнаха в голове.

Те успяха да поведат в резултата с красив гол на Филипе Коутиньо, но не задържаха аванса си дори две минути и позволиха на един от най-ниските на терена Матийо Дебюши да изравни с глава. След това пък бранителите на мърсисайдци оставиха напълно непокрит Оливие Жиру в наказателното поле пред Брад Джоунс, за да вкара той за 1:2.

Финалният натиск на Ливърпул бе успешно спиран от Шчесни, който предотврати сигурни голове в своята врата след удари на Фабио Борини, Рахим Стърлинг и Стивън Джерард. Полският вратар обаче нямаше какво да направи в 97-ата минута на двубоя, когато Мартин Шкъртел се извиси над всички в наказателното поле пред него и засече центриране на Адам Лалана, за да донесе крайното 2:2 и точката на Ливърпул.

Дългото продължение на срещата бе именно заради контузия на словашкия бранител на домакините, който бе настъпен по главата от Оливие Жиру и му бе оказвана продължително време медицинска помощ. Именно контузената му глава обаче се оказа спасителното оръжие за Ливърпул.

Тази точка обаче едва ли ще задоволи който и да било от двата съперника, които изостават сериозно в борбата за място в топ 4. Арсенал за пореден път не успя да спечели пряк сблъсък за челните места и след пропуснатата победа вече изостава на четири точки от Уест Хам, който към момента се намира на четвъртото място.

Още по-лошо е положението на Ливърпул пък, след като отборът на Брендън Роджърс е на десетата позиция в класирането с 22 точки и е по-близо по точков актив до зоната на изпадащите, отколкото до тази, която осигурява участие в Шампионската лига.