Реал Мадрид натри носа на Барса насред "Камп Ноу" (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид обърна Барселона за крайното 2:1 в дуел от 31-ия кръг на Ла Лига, игран пред почти 100 хиляди зрители на "Камп Ноу". Каталунският тим претърпя първо поражение от месец октомври насам и не успя да подари победа на покойния Йохан Кройф, който витаеше във въздуха тази вечер. Жерард Пике откри резултата в 56-ата минута, но голове на Карим Бензема (62) и Кристиано Роналдо (85) донесоха успеха на "белите". Гостите от "Сантиаго Бернабеу" стигнаха до победен гол две минути след изгонването на Серхио Рамос. Въпреки загубата Барса е убедителен лидер в Примера дивисион - с аванс от 6 точки пред Атлетико Мадрид и 7 пред Реал. Луис Енрике разположи изпитаните бойци, като традиционно съставът му започна от звездното трио Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар. Иван Ракитич и Андрес Иниеста бяха първи помощници на бляскавия тризъбец. Жерард Пике и Хавиер Масчерано пък си партнираха в централната отбрана на "синьо-червените". Зинедин Зидан противопостави своите три звезди в атака - Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Каземиро играеше като опорен полузащитник с цел да блокира пробивите през центъра. До капитана Серхио Рамос в задни позиции беше друг опитен воин - Пепе.  Срещата стартира със съдийски грешки. Във втората минута реферът спря опасна акция на каталунците, отсъждайки нарушение на Серхио Бускетс, като халфът по-скоро беше потърпевш в ситуацията. Минутка по-късно беше регистрирана засада на Суарес, а повторенията показаха, че Марсело покрива нападателя. В 10-ата същият страничен арбитър проспа явна засада на Лучо, след която произтече кристална възможност за гол. Неймар подаде към уругваеца, който направи непростим и рядко виждан от него пропуск.  Серхио Рамос си изкара жълт картон за протести, търсейки справедливост за неотсъдената засада, а и нарушение секунда по-късно. В 14-ата минута събитията се пренесоха на трибуните, където близо 100 хиляди аплодираха в чест на великия Йохан Кройф. В 16-ата Гарет Бейл се вряза отдясно и Пике успя да спре опасното подаване. В 17-ата "блаугранас" изградиха много добра атака, Неймар върна към Иниеста, чийто изстрел обаче беше блокиран.  В рамките на 19-ата минута домакините отправиха два опасни изстрела към Кейлор Навас: Меси шутира над гредата от пряк свободен удар, а малко по-късно Иван Ракитич насочи ниска топка, отразена от вратаря. В 22-ата Неймар и Суарес разиграха на ръба на наказателното, след което ударът на бразилеца не се получи. В 24-ата съдията допусна нова грешка, подминавайки нарушение на Рамос срещу Меси на границата на наказателното поле. Каталунците се устремиха в скоростна атака трима срещу трима, Лео предпочете да играе сам и беше спрян непозволено. Това можеше да е и втори жълт картон за андалуския бранител.  Кристиано Роналдо загатна за своя мерник с изстрели в 25-ата и 30-ата минута, като в първия случай Клаудио Браво беше на своето място, а при втория топката прелетя високо. В 42-ата Даниел Алвеш шутира мощно в търсене на зрелищен гол - топката профуча на сантиметри над гредата. Минута по-късно Бензема изпусна брилянтен шанс да открие резултата. Номер 9 беше изпуснат сам на дузпата, но шутира много неточно, след като топката тупна малко пред него. Едва в 44-ата беше изпълнен първият ъглов удар, след който Ракитич изпревари Рамос в малкото наказателно поле. Втората част започна с неточен изстрел от фал на Меси. В 51-ата минута "лос бланкос" изградиха добра контра, при която Пике се справи с Бензема. Минута по-късно Лука Модрич опита шут от дистанция, Бейл отклони, но Браво запази самообладание. В 54-ата Меси много технично копна топката към горния ляв ъгъл, но Навас се разтегна и изби. След два поредни корнера каталунците успяха да отбележат попадение. В 56-ата минута Пике изпревари Пепе и заби топката с глава - 1:0.  Отговорът на гостите от "Сантиаго Бернабеу" не закъсня. В 62-ата Марсело нахлу към дъгата, подаде вдясно за Тони Кроос, след чието центрирането топката рикошира в Жорди Алба и заблуди Пике. Карим Бензема се възползва от отклоняването и реализира страхотен гол със задна ножица - 1:1. Само минутка по-късно Неймар се устреми срещу Навас, но при тъничка засада, регистрирана от арбитъра. В 68-ата Бейл стреля технично от дъгата - Браво без колебание плонжира и улови. В 70-ата Меси свали топката с глава, но Суарес беше блокиран от Пепе.  В 79-ата Кристиано реши да играе сам и беше спрян от Пике и Масчерано. Минута по-късно Меси подаде към Суарес, който отправи зрелищен удар от въздуха - малко в аут. В 81-ата минута Гарет Бейл реализира с глава, но съдията видя фал в атака срещу Алба, а положението остана като много дискусионно.  Минута по-късно Роналдо тресна напречната греда след техничен удар. В рамките на 82-ата минута Бейл промуши топката между краката на Браво, но Алба изчисти пред голлинията. В 83-ата Серхио Рамос беше изгонен с втори жълт картон след нарушение срещу Суарес. Въпреки че бяха с човек по-малко, гостите продължиха да играят агресивно в атака. В 85-ата минута Кристиано Роналдо овладя на гърди и от малък ъгъл реализира за 1:2. До края барселонци не намериха път към вратата на Браво. Барселона прекъсна изумителната си серия от 39 мача без поражение, продължила повече от половин година. Във вторник вечер "Камп Ноу" ще очаква отговор от своите футболисти в първия 1/4-финал срещу Атлетико Мадрид. Реал Мадрид ще влезе в дуела с Волфсбург с повишено самочувствие. СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧАСнимки: Getty Images/Guliver