Реал Мадрид натри носа на Барса насред "Камп Ноу" (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид обърна Барселона за крайното 2:1 в дуел от 31-ия кръг на Ла Лига, игран пред почти 100 хиляди зрители на "Камп Ноу". Каталунският тим претърпя първо поражение от месец октомври насам и не успя да подари победа на покойния Йохан Кройф, който витаеше във въздуха тази вечер. Жерард Пике откри резултата в 56-ата минута, но голове на Карим Бензема (62) и Кристиано Роналдо (85) донесоха успеха на "белите". Гостите от "Сантиаго Бернабеу" стигнаха до победен гол две минути след изгонването на Серхио Рамос. Въпреки загубата Барса е убедителен лидер в Примера дивисион - с аванс от 6 точки пред Атлетико Мадрид и 7 пред Реал.

Барселона - Реал Мадрид Луис Енрике разположи изпитаните бойци, като традиционно съставът му започна от звездното трио Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар. Иван Ракитич и Андрес Иниеста бяха първи помощници на бляскавия тризъбец. Жерард Пике и Хавиер Масчерано пък си партнираха в централната отбрана на "синьо-червените". Зинедин Зидан противопостави своите три звезди в атака - Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Каземиро играеше като опорен полузащитник с цел да блокира пробивите през центъра. До капитана Серхио Рамос в задни позиции беше друг опитен воин - Пепе.

Барселона - Реал Мадрид Срещата стартира със съдийски грешки. Във втората минута реферът спря опасна акция на каталунците, отсъждайки нарушение на Серхио Бускетс, като халфът по-скоро беше потърпевш в ситуацията. Минутка по-късно беше регистрирана засада на Суарес, а повторенията показаха, че Марсело покрива нападателя. В 10-ата същият страничен арбитър проспа явна засада на Лучо, след която произтече кристална възможност за гол. Неймар подаде към уругваеца, който направи непростим и рядко виждан от него пропуск.

Барселона - Реал Мадрид Серхио Рамос си изкара жълт картон за протести, търсейки справедливост за неотсъдената засада, а и нарушение секунда по-късно. В 14-ата минута събитията се пренесоха на трибуните, където близо 100 хиляди аплодираха в чест на великия Йохан Кройф. В 16-ата Гарет Бейл се вряза отдясно и Пике успя да спре опасното подаване. В 17-ата "блаугранас" изградиха много добра атака, Неймар върна към Иниеста, чийто изстрел обаче беше блокиран.

Барселона - Реал Мадрид В рамките на 19-ата минута домакините отправиха два опасни изстрела към Кейлор Навас: Меси шутира над гредата от пряк свободен удар, а малко по-късно Иван Ракитич насочи ниска топка, отразена от вратаря. В 22-ата Неймар и Суарес разиграха на ръба на наказателното, след което ударът на бразилеца не се получи. В 24-ата съдията допусна нова грешка, подминавайки нарушение на Рамос срещу Меси на границата на наказателното поле. Каталунците се устремиха в скоростна атака трима срещу трима, Лео предпочете да играе сам и беше спрян непозволено. Това можеше да е и втори жълт картон за андалуския бранител.

Барселона - Реал Мадрид Кристиано Роналдо загатна за своя мерник с изстрели в 25-ата и 30-ата минута, като в първия случай Клаудио Браво беше на своето място, а при втория топката прелетя високо. В 42-ата Даниел Алвеш шутира мощно в търсене на зрелищен гол - топката профуча на сантиметри над гредата. Минута по-късно Бензема изпусна брилянтен шанс да открие резултата. Номер 9 беше изпуснат сам на дузпата, но шутира много неточно, след като топката тупна малко пред него. Едва в 44-ата беше изпълнен първият ъглов удар, след който Ракитич изпревари Рамос в малкото наказателно поле.

Барселона - Реал Мадрид - 1:2 Втората част започна с неточен изстрел от фал на Меси. В 51-ата минута "лос бланкос" изградиха добра контра, при която Пике се справи с Бензема. Минута по-късно Лука Модрич опита шут от дистанция, Бейл отклони, но Браво запази самообладание. В 54-ата Меси много технично копна топката към горния ляв ъгъл, но Навас се разтегна и изби. След два поредни корнера каталунците успяха да отбележат попадение. В 56-ата минута Пике изпревари Пепе и заби топката с глава - 1:0.

Барселона - Реал Мадрид - 1:2 Отговорът на гостите от "Сантиаго Бернабеу" не закъсня. В 62-ата Марсело нахлу към дъгата, подаде вдясно за Тони Кроос, след чието центрирането топката рикошира в Жорди Алба и заблуди Пике. Карим Бензема се възползва от отклоняването и реализира страхотен гол със задна ножица - 1:1. Само минутка по-късно Неймар се устреми срещу Навас, но при тъничка засада, регистрирана от арбитъра. В 68-ата Бейл стреля технично от дъгата - Браво без колебание плонжира и улови. В 70-ата Меси свали топката с глава, но Суарес беше блокиран от Пепе.

Барселона - Реал Мадрид - 1:2 В 79-ата Кристиано реши да играе сам и беше спрян от Пике и Масчерано. Минута по-късно Меси подаде към Суарес, който отправи зрелищен удар от въздуха - малко в аут. В 81-ата минута Гарет Бейл реализира с глава, но съдията видя фал в атака срещу Алба, а положението остана като много дискусионно.

Барселона - Реал Мадрид - 1:2 Минута по-късно Роналдо тресна напречната греда след техничен удар. В рамките на 82-ата минута Бейл промуши топката между краката на Браво, но Алба изчисти пред голлинията. В 83-ата Серхио Рамос беше изгонен с втори жълт картон след нарушение срещу Суарес. Въпреки че бяха с човек по-малко, гостите продължиха да играят агресивно в атака. В 85-ата минута Кристиано Роналдо овладя на гърди и от малък ъгъл реализира за 1:2. До края барселонци не намериха път към вратата на Браво.

Барселона - Реал Мадрид - 1:2 Барселона прекъсна изумителната си серия от 39 мача без поражение, продължила повече от половин година. Във вторник вечер "Камп Ноу" ще очаква отговор от своите футболисти в първия 1/4-финал срещу Атлетико Мадрид. Реал Мадрид ще влезе в дуела с Волфсбург с повишено самочувствие.