Тетевен Волей твърдо в плейофите на Суперлигата

Волейболният отбор на Тетевен Волей спечели изключително важното си гостуване и надигра Миньор (Перник) с 3:0 (25:23, 25:15, 25:18) в първи мач от 15-ия кръг на Суперлигата, игран този следобед в зала "Борис Гюдеров". Така волейболистите от Тетевен взеха много важна 6-а победа и с 9 загуби и 20 точки твърдо си осигуриха място в плейофите на Суперлигата. Перничани пък са на последното 10-о място с едва 1 победа, 14 загуби и 3 точки в актива си. В следващия междинен 16-и кръг тетевенци са домакини на шампиона Марек Юнион Ивкони, а Миньор гостува на Монтана. Срещите са в сряда (24 февруари) от 18,00 часа. Победата в този мач бе еднакво важна и за домакини, и за гости, като двата съперника се хвърлиха с всички сили в първата част. Настъпи оспорвана борба, а резултатът вървеше точка за точка до 23:23. В сублимния момент обаче миньорци не издържаха на напрежението и отстъпиха в първия гейм. Това като че ли ги сломи и във втората част те започнаха унило, а Тетевен поведе с 8:3. До края на този гейм гостите от Тетевен увеличиха значително разликата и го затвориха безпроблемно с разгромното 25:15, като поведоха с 2:0. В третата част перничани отново се опитаха да се изправят, но придобили самочувствие тетевенци не позволиха това да се случи, като диктуваха изцяло играта и спечелиха мача с 3:0 след 25:18.По информация на BGvolleyball.com