Марек измъкна драматично 3:2 над Тетевен Волей за Купата

Волейболните шампиони от Марек Юнион Ивкони (Дупница) трябваше да показват шампионски дух, за да се класират за финалния турнир за Купата на България, след като спечелиха много трудно като гости на Тетевен Волей с 3:2 (19:25, 25:17, 25:17, 23:25, 15:8) в мач от 4-ия кръг, игран тази вечер в зала "Георги Бенковски".По този начин дупничани се класираха за финалите за Купата на България, за които се класират шестте победители от днешните срещи. Финалната шестица за Купата ще бъде в края на месец април.Домакините, подкрепяни от своите верни привърженици, започнаха по-добре и поведоха в геймовете след 25:19, но след това Марек направи пълен обрат след два спечелени гейма с по 25:17. В четвъртата част треньорът на домакините Петър Мечкаров направи някои промени, като отборът му успя да се пребори и да вкара срещата в тайбрек след 25:23. По-големият опит на играчите на Найден Найденов си каза думата и в решителната част Марек спечели с 15:8 и мача с 3:2, с което си гарантира място на финалите.По информация на BGvolleyball.com