Арда отстрани ЦСКА от Купата на България след драма

Волейболният отбор на Арда (Кърджали) надигра много трудно и драматично ЦСКА с 3:2 (20:25, 25:18, 18:25, 25:20, 15:10) в мач от 4-ия кръг за Купата на България за мъже, който се игра в препълнената зала "Арпезос“.

По този начин кърджалийци отстраниха "червените" от турнира, като продължават във финалната фаза на турнира. В нея победителите от шестте срещи в 4-ия кръг ще играят на турнир финална шестица, който ще бъде в края на април.

Над 1000 фенове изпълниха зала "Арпезос", за да подкрепят своите във важното домакинство за Купата. Срещата бе повече от битка, като противопостави два еднакво стремящи се към победата отбори. Приказката, че "у дома и стените помагат“, обаче за пореден път се оказа вярна, като домакините от Арда успяха да преклонят съперника в решителен тайбрек. След размяна на геймове и последователна смяна на водачеството мачът стигна до тайбрек, в който началото отново бе равностойно. След първата почивка обаче 8:7, кърджалийци буквално изригнаха, като направиха точкова серия и поведоха с 13:9. Това се оказа решителен момент и гостите от ЦСКА не успяха да реагират, като Арда се поздрави с крайната победа след 15:10, с което си осигури и участие на финалната шестица.