Борнемут шокира Кристъл Палас на "Селхърст Парк", Суонзи изпусна Уест Бромич

Беник Афобе донесе победата на Борнемут над Кристъл Палас при гостуването от 24-ия кръг на Висшата лига. Привлеченият от Уулвърхамптън за 10 милиона лири нападател се разписа с глава в средата на второто полувреме и така помогна на тима си да се отдалечи от зоната на изпадащите. Кристъл Палас  пък записа пета поредна загуба, но заема място в средата на таблицата и засега не е застрашен от изпадане. Иначе двубоят започна по мечтан начин за домакините. Скот Дън откри в 27-ата минута, след като засече центриране на Вилхрид Заха. Само седем минути по-късно гостите изравниха чрез Марк Пю. Дебют за домакините направи Еманюел Адебайор, който влезе в игра минути след гола на Афобе, но не успя да помогне на тима си за обрат.В друг мач от кръг Уест Бромич и Суонзи завършиха 1:1. И двете попадения паднаха през втората част. Първи откриха гостите в 64-ата минута чрез Гилфи Сигурдсон. Домакините до последно не се предадоха и стигнаха до равенство във втората минута на продължението, когато Саломон Рондон бе най-съобразителен след центриране от корнер и от близко разстояние оформи крайното 1:1. Уест Бромич е 13-и в класирането с 29 точки, а Суонзи - 16-и с 26.