Рединг най-накрая изхвърли Уест Бромич от "ФА Къп" (видео)

След два поредни кръга, в които продължи напред след преигравания, отборът на Уест Бромич Албиън най-накрая отпадна от турнира за Купата на Англия, след като допусна обрат при визитата си на Рединг и макар да поведе с 0:1 на "Мадейски Стейдиъм", крайният резултат бе 3:1, което означаваше край на похода на момчетата на Тони Пулис в най-старата футболна клубна надпревара и класиране на "кралските поданици" за 1/4-финалите.

Дарън Флетчър откри резултата на "Мадейски" в 54-ата минута с удар по тревата, който не остави шансове на Али ал Хабси да реагира. Радостта на гостите обаче трая само пет минути, след като Пол МакШейн възстанови равенството в резултата след удар с глава. Отново центриране пред вратата на Бен Фостър и удар с глава отблизо донесоха пълен обрат на домакините. Този път Майкъл Хектор се пребори с Йонас Олсон в малкото наказателно поле и с удар отблизо опъна мрежата на гостите за 2:1.

Крайното 3:1 оформи резервата Лукас Пиасон с гол в добавеното време. Появилият се като резерва нападател бе оставен непокрит в наказателното поле и безпроблемно отбеляза трети гол за домакините в 94-ата минута. По този начин тимът от Чемпиъншип се промъкна до 1/4-финалите на "ФА Къп" и зарадва феновете си, които имат поводи да са разочаровани от изявите на своите любимци във втория ешелон на английския футбол, където момчетата на Брайън МакДермът са едва 16-и.

РЕДИНГ - УЕСТ БРОМИЧ АЛБИЪН 3:1
0:1 - Флетчър (54)
1:1 - МакШейн (59)
2:1 - Хектор (72)
3:1 - Пиасон (94)