Екзекутор на България даде крила на РБ (Лайпциг) (видео)

Изненадата в Бундеслигата този сезон РБ (Лайцпиг) бавно и славно се превръща в сензация. В среща от седмия кръг "Червените бикове" "промушиха" Волфсбург с 1:0 на неговия стадион и се изравниха по точки с втория Кьолн, като все още нямат загуба. Емил Форшберг реализира единствения гол в 70-ата минута с удар извън наказателното поле. Шведският национал, който в началото на седмицата игра за "Тре крунур" при успеха с 3:0 над България в световна квалификация, пропусна и дузпа през първото полувреме. В 17-ата минута той шутира извън вратата, след като преди това вратаря Коен Кастеелс беше фаулирал съотборника му Тимо Вернер.Футболистите на Волфсбург отново направиха безобразен мач и с поведението си на терена дават вид, че искат да изгонят треньора си Дитер Хекинг. Скоро и това може да стане факт, ако самият той не си тръгне, защото отборът е в серия от шест поредни мача без победа. За пореден път Марио Гомес и Юлиан Дракслер се загубиха сред защитата на съперника, а в края влезлият Борха Майорал се опита да излъже съдията с откровена симулация за дузпа, но номерът му не мина. В добавеното време, когато целият отбор на домакините търсеше гола в предни позиции, Оливър Бърк пропусна да реализира втори за Лайпциг, след като беше излязал сам срещу вратаря.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ