Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

РБ (Лайпциг) си има Марадона - Наби пак ги наби (видео)

Голямата изненада на сезона в Първа Бундеслига досега РБ (Лайпциг) вече е втори в класирането след поредна победа. Този път новаците в елита надвиха Вердер (Бремен) с 3:1 у дома и продължават да нямат загуба, като са само на 2 точки от Байерн (Мюнхен). Голям мач изигра тъмнокожият халф Наби Кейта, който вкара първите два гола. Особено впечатлящ беше този за 1:0 в 42-ата минута, когато гвинеецът слаломира като Диего Марадона между половината отбор на съперника, преодоля вратаря и опъна мрежата.

В самото начало на втората част Серж Гнабри се размина с изравнително попадение, а секунди по-късно и гредата спаси домакините.

Вечерта обаче принадлежеше на тима от Лайпциг и в 75-ата минута Наби Кейта направи 2:0 с глава. 21-годишният футболист нанесе и фаталния за Борусия (Дортмунд) удар при първата победа на "Червените бикове" в елита по-рано през шампионата. Сега той реализира след асистенция на бившия нападател на Вердер Дейви Зелке, който се появи като смяна.

Секунди след попадението за 2:0 обаче гостите намалиха чрез Гнабри.

Последваха положение след положение и в края, когато дори вратарят Вердер Феликс Вийдвалд се беше включил за центриране в наказателното поле на домакините, се стигна до атака за РБ, която същият този Зелке завърши на празна врата за 3:1.

Единственият минус за отбора от Източна Германия до момента е, че той отпадна от турнира за Купата на Германия.