Трагикомични грешки на Барса и загуба в трилър със 7 гола (видео+галерия)

Шампионът на Испания Барселона пропусна възможността да поеме лидерската палка в Примера, след като загуби с 3:4 при гостуването си на Селта (Виго) в среща от седмия кръг. "Небесносините" удариха здраво своя съперник през първото полувреме, когато поведоха с 3:0 след попадения на Пионе Систо (22), Яго Аспас (32) и Жереми Матийо (33-автогол). Жерард Пике (58) и Неймар (64 - дузпа) върнаха интригата в сблъсъка, но кошмарна грешка на Марк-Андре тер Стеген направи резултата 4:2 в 77-ата минута. В 87-ата отново Пике завърза мача с гол за 4:3, но до края ново попадение не падна. Каталунците има за какво да помислят, след като и четирите гола в тяхната врата паднаха след липсва на концентрация в защита и елементарно загубени топки.В отсъствието на контузения Лионел Меси Рафиня Алкантара беше предпочетен като трети нападател до Луис Суарес и Неймар. Андре Гомеш и Арда Туран влязоха на местата на Иван Ракитич и Андрес Иниеста. Едуардо Берицо подреди 4-2-3-1 с централен нападател Яго Аспас и офанзивни халфове Пионе Систо, Пабло Ернандес и Тео Бонгонда.  Срещата започна с остро фронтално включване на Неймар, който беше повален малко пред наказателното поле. Бразилецът стреля в стената и спечели само корнер. Номер 11 често действаше като организатор на играта. Домакините пресираха много високо и затрудняваха изнасянето. В 11-ата минута Арда Туран и Суарес си раздоха топката с главички, в крайна сметка турчинът подаде към уругвайския стрелец, който шутира от десет метра - в ръцете на Серхио Алварес. В 20-ата Марк-Андре тер Стеген изби неуверено след остро центриране на Бонгонда. За късмет на германския страж нямаше съперник в близост до топката. Две минути по-късно Тер Стеген не подаде точно към разконцентрирания Серхио Бускетс, топката беше загубена пред наказателното поле, Аспас бързо изведе Систо, а той сам срещу вратаря насочи много точно до далечната греда за 1:0.  В 24-ата при бърза акция на "небесносините" Аспас шутира мощно от 20 метра, а германският вратар изби над гредата. В рамките само на една минута каталунците инкасираха още два гола и отново след лесно загубени топки. Топката беше изритана от наказателното поле на галиския тим, Бускетс не игра уверено с глава и я подари на Яго Аспас, който напредна и въпреки съпротивата на Жерард Пике стреля силно и много точно по диагонала - 2:0. Още неопомнили се от втория гол, "синьо-червените" допуснаха нов лековат такъв. Арда загуби топката, след това Пике не изчисти добре, за да дойде ниското центриране на Даниел Вас, засечено от Матийо в собствената врата - 3:0. До края на полувремето барселонци създадоха едно положение: в 40-ата Андре Гомеш изведе Луис Суарес в наказателното поле, той финтира вратаря и от малък ъгъл стреля над гредата. На почивката капитанът на Барса Андрес Иниеста влезе на мястото на Рафиня. Опитният халф записа своя мач номер 600 за "лос кулес". Гостите от "Камп Ноу" отново трябваше да се справят с високата преса на Селта. В 50-ата Луис Суарес стреля в стената от удобна позиция. Опитите на "лос блаугранас" бяха по-скоро плахи, но в 58-ата минута момчетата на Луис Енрике върнаха един гол. След късо изпълнение на корнер Иниеста центрира, а Пике се извиси като исполин и заби с глава в мрежата - 3:1. Централният бранител доста често се подвизаваше в наказателното поле в ролята на таран. В 62-ата Сержи Роберто центрира остро отдясно, но Неймар закъсня. В 63-ата Андре Гомеш беше фаулиран в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Неймар успя да излъже вратаря и вкара дузпата за 3:2. Малко след гола Неймар поиска нова дузпа за нарушение на Уго Майо срещу него. Съдията замълча при съмнителното положение, като по-късно съдийският анализатор на Marca изрази мнение, че е трябвало да се свири втора дузпа. Пионе Систо напомни, че нападението на домакините също няма да се примири. Тъмнокожият нападател стреля в ръцете на Тер Стеген в 67-ата минута. Точно когато каталунците се готвеха за финалния си щурм, вратарят на Барса се издъни жестоко. В 77-ата той получи топката на крак и я изрита в главата на Пабло Ернандес, който записа името си сред голмайсторите, като кълбото се удари в гредата и влезе в мрежата - 4:2. В 79-ата Аспас беше близо и до пети гол, но защитник притича и изби. В 87-ата Пике отново върна Барса в играта, след като отблизо отбеляза с глава за 4:3. В 90-ата Арда центрира отляво, Неймар стреля с глава и топката премина опасно покрай далечната греда. В самия край вездесъщият номер 3 на гостите отправи нов удар с глава, но този път не уцели вратата. В крайна сметка Барса прекъсна победната си серия като гост във всички тутнири и преди паузата за национални отбори остава на четвърта позиция в класирането. Каталунците изостават на две точки от водачите Атлетико Мадрид и Реал Мадрид и на една от Севиля.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА