Виляреал свали Селта на земята (видео)

Виляреал постигна разгромна победа с 5:0 у дома срещу Селта в среща от осмия кръг на Ла Лига. "Жълтата подводница" реализира три попадения преди почивката и рано реши крайния победител в двубоя, игран на стадион "Ел Мадригал". Този резултат сложи край на серията от три поредни победи на Селта, включително над Барселона, преди паузата за националните отбори.

Роберто Сориано се разписа на два пъти в 8-ата и в 12-ата минута и даде необходимото спокойствие в състава на домакините. Седем минути преди почивката Никола Сансоне изведе Седрик Бакамбю зад защитата и нападателят хладнокръвно реализира за 3:0 с първия си гол за сезона.
В 48-ата минута Даниел Вас си вкара автогол след разбъркване в наказателното поле на гостите от Виго. Три минути преди изтичане на редовното време Сержи Гомес получи втори жълт картон и остави гостите да доиграят мача с човек по-малко. В 90-ата минута Ман Тригерос оформи крайното 5:0 в полза на "жълтите".

Виляреал все още няма поражение в Примера дивисион и се намира на петото място с актив от 16 точки, докато Селта е на 12-ата позиция с 6 точки по-малко.