Шалке 04 тръгна да излиза от дупката

Шалке 04 надигна глава след кошмарните пет поредни загуби на старта на сезона в Германия, разгромявайки играещия в Шампионската лига Борусия (Мьонхенгладбах) с 4:0 на свой терен в последната среща от 6-ия кръг.Всичките попадения паднаха след почивката, като първите три от тях дойдоха в рамките на седем минути. В 52-ата минута Ерик Максим Чупо-Мотинг беше спънат в наказателното поле от Ибрахима Траоре и сам реализира отсъдената дузпа. В 56-ата минута централният нападател днес Брийл Емболо откри головата си сметка в Бундеслигата с попадение за 2:0 след прекрасен пробив и асистенция на Сеад Коласинац. След още три минути Леон Горетцка окончателно отказа съперника, а в 83-ата минута Емболо довърши "жребчетата" след поредната грешка в защитата им.Евентуален нов провал на "миньорите" най-вероятно щеше да доведе до раздяла с треньора Маркус Вайнцийрл. Преди три дни Шалке 04 показа признаци на излизане от кризата, след като надви Ред Бул (Залцбург) с 3:1 в Лига Европа. За Мьонхенгладбах това е второ поражение, но второто място е само на една победа разлика.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ