Шалке 04 натисна газта и чака Борусия (Д) (видео)

Седмица преди дербито с Борусия (Дортмунд) отборът на Шалке 04 демонстрира, че постепенно започва да набира скорост в Първа Бундеслига и доказателство за това е категоричният успех с 3:0 над Майнц 05 в последната среща от осмия кръг. Набил Бенталеб реализира два от головете, а между тях се разписа и Макс Майер, с което "кралскосините" вече нямат загуба в трети пореден мач.

И двата тима имаха двубои от Лига Европа в четвъртък вечер, но днес умората си личеше само сред футболистите в червени екипи. Те не успяха да се нагодят към нестандартната за Шалке игрова постройка, при която Франко ди Санто увличаше централните защитници, за да могат халфовете зад него да нахлуят в наказателното поле и там да стрелят. По този начин паднаха и трите попадения. В 23-ата минута аржентинецът свали с гърди към Бенталеб, който шутира силно в мрежата за 1:0. В 48-ата минута Ди Санто асистира на Майер за 2:0, като при атаката съдията пусна много важен авантаж. В 62-ата минута Бенталеб вкара втория си гол, този път след включване по лявото крило на Сеад Коласинац.

Майнц 05 не се възползва от своя шанс да обърка сметките на домакините, след като в 48-ата минута Джон Кордоба пропусна сам срещу вратаря.

Набил Бенталеб е преотстъпен от Тотнъм до края на сезона. Той се разписа и в предишната среща на "миньорите" срещу Аугсбург.

Най-вероятно заради ангажираността си в евротурнирите тимът от "Опел Арена" се представя на приливи и отливи в първенството и е на девета позиция.

Преди да дойде време за следващия кръг в Бундеслигата обаче, и Шалке 04, и Майнц 05 ги очакват сблъсъци в турнира за Купата на Германия. В сряда те ще гостуват съответно на Нюрнберг и Гройтер Фюрт.