Челси удари Милан на ултрамодерния стадион в Минеаполис

Челси победи Милан с 3:1 в среща от турнира Интернешънъл чемпиънс къп. Двубоят бе официално откриване на ултрамодерния стадион "Ю Ес Банк Стейдиъм" в Минесота, който струва над милиард долара. Англичаните се наложиха с попадения на Бертран Траоре в 24-ата и Оскар в 70-ата от дузпа и в 87-ата минута. За Милан пък се разписа Джакомо Бонавентура в 38-ата минута.Мачът бе двуостър с атаки и към двете врати. Първата възможност бе на сметката на Челси, като в 13-ата минута Диего Коща стреля с глава над вратата. само три по-късно обаче и Милан имаше добър шанс, като Мбайе Нианг изскочи очи в очи с Тибо Куртоа, но вратарят сапси удара му.В 24-ата минута Челси стигна до откриване на резултата. Виктор Моузес бе изведен на крилото отляво и центрира по земя за Бертран Траоре, който засече кълбото в мрежата на съперника.След това англичаните имаха още две нелоши положения, като първо Неманя Матич стреля опасно отблизо, но Джанлуиджи Донарума спаси, а след това далечен удар на Сесар Аспиликуета профуча покрай вратата.В 36-ата минута и Тибо Куртоа бе поставен под напрежение след опасен удар на Джакомо Бонавентура. В 40-ата минута пък отново халфът на Милан с прекрасно изпълнение от фаул възстанови равенството в мача - 1:1.През второто полувреме Милан стартира много силно и имаше две положения за гол. Първо в 48-ата минута Нианг върна за Иняцио Абате, който от добра позиция стреля покрай вратата. Веднага след това самият Нианг стигна до добра възможност, но стреля неточно.Челси обаче бързо се взе в ръце и в 57-ата минута и Донарума трябваше да показва класа, спасявайки удар на Вилиан, като стражът на два пъти трябваше да играе с топката, за да я спре да не попадне зад голлинията му.В 69-ата минута лондончани си изработиха дузпа. Аспиликуета напредна отляво и опита центриране, което се спря в ръката на защитник, а съдията посочи бялата точка. оскар се нае със задачата да изпълни наказателния удар и бе точен за 2:1.Три минути преди последния съдийски сигнал Оскар заби още един гол във вратата на съперника. Бразилецът получи извеждащ пас в наказателното поле и от малък ъгъл успя да прати топката във вратата за крайното 3:1.Челси - Милан 3:11:0 Траоре (24)1:1 Бонавентура (38)2:1 Оскар (70) д.3:1 Оскар (87)ЧЕЛСИ: Куртоа, Айна (Иванович 59), Кейхил (Чалоба 79), Тери, Аспиликуета, Моузес (Азар 52), Матич, Фабрегас (Оскар 59), Вилиан (Куадрадо 79), Траоре (Канте 52), Коща (Батшуай 59)МИЛАН: Донарума, Абате (Монтоливо 60), Палета, Романьоли (Вергара 67), Калабрия, Куцка, Сусо, Поли, Бонавентура, Нинаг (Матри 81), Адриано (Хонда 67)