Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Диего Коща показа, че мястото му е в Челси (видео + галерия)

Гласеният за продажба Диего Коща показа колко важен може да бъде за Челси, след като изнесе отличен мач при победата с 4:2 над Вердер (Бремен) в контрола. Двубоят в Германия беше последна проверка за "сините" преди старта на шампионата в Англия. Коща започна на върха на атаката, като реализира един от головете и подаде за друг. Той изкара 70 минути на терена, в които освен това пропусна няколко положения, но и създаде такива за своите съотборници. Оскар, Еден Азар и Педро Родригес забиха другите два гола за победителите, а Клаудио Писаро и Ленарт Ти бяха точни за домакините.

Разликата в класите на "Везерщадион" беше очевидна, имайки предвид и факта, че сезонът в Бундеслигата стартира чак в края на месеца. Отборът на Антонио Конте обаче не разкри пълния си потенциал, като в определени епизоди от срещата рязко сваляше темпото. Когато обаче Челси тръгнеше да играе, то Вердер изглеждаше като спаринг партньор.

Лондончани започнаха в познатия от последните сезони вид в схема 4-2-3-1 с Н'Голо Канте и Неманя Матич в средата, Оскар пред тях, Вилиан по дясното крило и Азар по лявото. За Сеск Фабрегас не остана място в стартовите 11, но пък той първи се появи като смяна на почивката.

Гостите подхванаха съперника си още с първия съдийски сигнал и до 9-ата минута вече водеха с 2:0. След късо изпълнение на корнер в 7-ата минута Азар майсторски изстреля топката в мрежата на Феликс Вийдвалд, а 120 секунди по-късно Коща изведе Оскар за 2:0.

Вердер (Бремен) - Челси 2:4 (контрола)

Веднага след това англичаните все едно спряха да играят и позволиха на футболистите на Вердер да създадат поредица от възможности, като при една от тях Златко Юнузович удари греда, а Самбу Ятабаре пропусна на два пъти.

Последваха неточни изстрели на Коща и Бранислав Иванович на сметката на Челси, за да се стигне до 32-ата минута, когато Матич фаулира Юнузович в наказателното поле и бившият нападател на "сините" Писаро реализира от дузпа. При нарушението в действие влезе новото правило, според което не е задължително да се показва червен картон на последния в защита - в случая Матич.

До края на полувремето капитанът на бременци Марко Фритц не показа точен мерник, пропилявайки възможността да направи 2:2.

Както и през първото полувреме, Челси стартира много силно след почивката и се стигна до пропуски на Коща и Оскар, като особено фрапантен беше този на втория в 59-ата минута.

В 65-ата минута Вердер пак намали до едно попадение изоставането си, като този път хубав гол реализира смяната Ленарт Ти. Малко след това бомбен шут на новия нападател на домакините Макс Крузе за малко да влети зад гърба на Тибо Куртоа, но рикошет в тялото на Фин Бартелс попречи за това.

Точно 20 минути преди края Антонио Конте направи тройна смяна, а не след дълго беше принуден да замени и капитана Джон Тери заради контузия. На първо гледане не изглеждаше да е нещо сериозно.

До края привлеченият от Олимпик Марсилия Миши Батшуай на два пъти се размина с голов шут, но Педро Родригес компенсира с гол за крайното 4:2 секунди преди края.

Челси започва битката в Премиършип със столично дерби срещу Уест Хам на "Стамфорд Бридж" на 15 август.

ВЕРДЕР - ЧЕЛСИ 2:4