Челси удари Милан на ултрамодерния стадион в Минеаполис

Челси победи Милан с 3:1 в среща от турнира Интернешънъл чемпиънс къп. Двубоят бе официално откриване на ултрамодерния стадион "Ю Ес Банк Стейдиъм" в Минесота, който струва над милиард долара. Англичаните се наложиха с попадения на Бертран Траоре в 24-ата и Оскар в 70-ата от дузпа и в 87-ата минута. За Милан пък се разписа Джакомо Бонавентура в 38-ата минута.

Мачът бе двуостър с атаки и към двете врати. Първата възможност бе на сметката на Челси, като в 13-ата минута Диего Коща стреля с глава над вратата. само три по-късно обаче и Милан имаше добър шанс, като Мбайе Нианг изскочи очи в очи с Тибо Куртоа, но вратарят сапси удара му.

В 24-ата минута Челси стигна до откриване на резултата. Виктор Моузес бе изведен на крилото отляво и центрира по земя за Бертран Траоре, който засече кълбото в мрежата на съперника.

След това англичаните имаха още две нелоши положения, като първо Неманя Матич стреля опасно отблизо, но Джанлуиджи Донарума спаси, а след това далечен удар на Сесар Аспиликуета профуча покрай вратата.

В 36-ата минута и Тибо Куртоа бе поставен под напрежение след опасен удар на Джакомо Бонавентура. В 40-ата минута пък отново халфът на Милан с прекрасно изпълнение от фаул възстанови равенството в мача - 1:1.

През второто полувреме Милан стартира много силно и имаше две положения за гол. Първо в 48-ата минута Нианг върна за Иняцио Абате, който от добра позиция стреля покрай вратата. Веднага след това самият Нианг стигна до добра възможност, но стреля неточно.

Челси обаче бързо се взе в ръце и в 57-ата минута и Донарума трябваше да показва класа, спасявайки удар на Вилиан, като стражът на два пъти трябваше да играе с топката, за да я спре да не попадне зад голлинията му.

В 69-ата минута лондончани си изработиха дузпа. Аспиликуета напредна отляво и опита центриране, което се спря в ръката на защитник, а съдията посочи бялата точка. оскар се нае със задачата да изпълни наказателния удар и бе точен за 2:1.

Три минути преди последния съдийски сигнал Оскар заби още един гол във вратата на съперника. Бразилецът получи извеждащ пас в наказателното поле и от малък ъгъл успя да прати топката във вратата за крайното 3:1.

Челси - Милан 3:1
1:0 Траоре (24)
1:1 Бонавентура (38)
2:1 Оскар (70) д.
3:1 Оскар (87)

ЧЕЛСИ: Куртоа, Айна (Иванович 59), Кейхил (Чалоба 79), Тери, Аспиликуета, Моузес (Азар 52), Матич, Фабрегас (Оскар 59), Вилиан (Куадрадо 79), Траоре (Канте 52), Коща (Батшуай 59)

МИЛАН: Донарума, Абате (Монтоливо 60), Палета, Романьоли (Вергара 67), Калабрия, Куцка, Сусо, Поли, Бонавентура, Нинаг (Матри 81), Адриано (Хонда 67)