Мишо Александров и Легия ядоха бой за Суперкупата на Полша (видео)

Националът Михаил Александров не можа да добави и Суперкупата на Полша към колекцията си от трофеи. Българското крило започна като титуляр за Легия (Варшава) в двубоя срещу Лех (Познан), но отборът му загуби с 1:4. Легия завърши миналия сезон като шампион и носител на купата, но снощи основният конкурент на тима Лех триумфира насред столицата.Александров игра цял мач и беше сред най-дейните в състава на Легия. Макар и без някои от основните си футболисти, които получиха по-дълга почивка след Евро 2016, тимът от Варшава създаде доста положения, но пропуските на нападателите се оказаха фатални. Лех поведе с гол на Макужевски в 22-ата минута, но в 36-ата Гилерме изравни след добро центриране на Александров. В средата на второто полувреме Ласе Нилсен отново изведе Лех напред в резултата, а в добавеното време два гола заби Дариуш Формела.ЛЕГИЯ (ВАРШАВА) - ЛЕХ (ПОЗНАН) 1:40:1 Макужевски (22)1:1 Гилерме (36)1:2 Нилсен (65)1:3 Формела (90)1:4 Формела (90)