"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

ЦСКА-София удари полския шампион (видео)

ЦСКА-София надигра с 1:0 полския шампион Легия в първата си контрола на лагера в Австрия. Единственото попадение реализира Арсенио Нунеш, който се разписа с глава в 13-ата минута.

Червените можеха да вкарат и още, но през втората част пропуски направиха Густаво Кулма и Кирил Десподов.

Първата по-опасна ситуация бе пред "червената" врата, когато Ниезгода се измъкна зад отбраната на българския тим, но диагоналният му шут не затрудни Китанов.

Футболистите на Христо Янев отговориха подобаващо в 13-ата минта, когато Диого Виана центрира към Арсенио Нунеш, който от своя страна вкара с глава за 1:0.

В 20-ата минута шут на Преслав Йорданов затрудни максимално Малаж. Таранът на българския тим опита да вкара и в 37-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер, но този път полският страж без проблем улови.

В заключителните секунди на първата част футболистите на Христо Янев бяха близо до втори гол след шут по земя на Диого Виана, но Малаж успя да избие в корнер.

Десет минути след почивката Михаил Александров изпрати топката в мрежата на червените, но попадението бе отменено поради засада. ЦСКА-София отговори с шут на Галчев от далечна дистанция, който профуча покрай лявата греда.
В 64-ата минута футболистите на Христо Янев имаха възможност да поведат с 2:0, но резервата Густаво Кулма не успя да реализира очи в очи с вратаря. Пет минути по-късно двата отбора си размениха по едно опасно положение. Първо Кулма не уцели вратата, а при ответната атака Брож направи по-трудното и от 6-7 метра стреля в аут.
В 83-ата минута българският тим изпусна ново добро положение. Густаво Кулма намери Кирил Десподов, който стреля добре от 16 метра, но полският вратар с невероятен рефлекс изби в корнер.
До края на проверката червените се бранеха организирано и без проблем запазиха своята преднина. За отбелязване обаче е фактът, че Легия игра без петима състезатели, взели участие на европейското първенство във Франция, трима от които са титуляри в полския национален отбор.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛЕГИЯ (ВАРШАВА) 1:0

1:0 Арсенио Нунеш 13

ЦСКА-София: Георги Китанов, Лазар Марин, Пламен Гълъбов, Божидар Чорбаджийски, Александър Дюлгеров, Йордан Йорданов, Арсенио Нунеш, Борис Галчев (к), Станислав Маламов, Диого Виана, Преслав Йорданов