Исканият от Челси отново беше във вихъра си за Леверкузен

Изгубилият ритъм през миналия сезон Байер (Леверкузен) вече показва ново по-добро лице, като достигна четвърта позиция в Бундеслигата кръг пред зимната пауза. Тази вечер тимът на Хайко Херлих надигра Вердер (Бремен) с 1:0 на свой терен и вече няма загуба в 11-и последователен мач за първенство. Отлично за пореден път се представи Леон Бейли, за когото излезе информация, че е била пристигнала оферта от Челси. Бързоногият футболист от Ямайка сновеше по крилата и нямаше как да бъде спрян. Точно след негова настоятелна игра в 11-ата минута се стигна до попадението на Лукас Аларио, оказало се единствено. Байер беше с класи над съперника си и какво ли не опита, за да реализира още попадения, но вратарят Иржи Павленка беше във вихъра си. “Шампион” по пропуски стана Карим Белараби, като и Бейли нямаше шанс.Най-близо до гол тимът от Бремен беше в 32-ата минута, когато Максимилиан Егещайн насочи опасно топката с глава, но Бернд Лено отрази.

На Леверкузен му предстои гостуване на Хановер 96 за първенство и после такова на Борусия (Мьонхенгладбах) за Купата на Германия. Вердер продължава да е в зоната на изпадащите, но само на точка от 16-ия Хамбургер ШФ. Тимът от Севера също още играе за купата, където ще спори с Фрайбург. Преди това обаче на “Везерщадион” ще гостува Майнц 05. СТАТИСТИКА