Лестър не се поряза с “остриетата” (видео)

С гол на Джейми Варди в 66-ата минута Лестър победи с 1:0 Шефилд Юнайтед и се класира за 1/4-финалите на ФА Къп. Звездата на “лисиците” зарадва публиката на “Кинг Пауър Стейдиъм” при завръщането в титулярния състав на Риад Марез, който беше наказан заради бойкота си вследствие на отказа на клуба да го продаде на Манчестър Сити. Домакините не подцениха съперника си от Чемпиъншип и можеха да постигнат и по-убедителен успех. Първото положение се откри пред Варди в 10-ата минута, но той стреля над гредата. Английският национал направи още един пропуск след пас на Демарай Грей, а футболистите на Шефил Юнайтед много рядко атакуваха.Стражът на “остриетата” трябваше да се справя и с тежък удар на Висенте Ибора, но до почивката гол така и не падна. След нея Лестър усили натиска и в 66-ата минута логичното се случи. Марез центрира по перфектен начин, а Варди засече топката с глава на далечната греда и откри резултата.Грей в 70-ата минута беше близо до втори гол, но отново Блекман спаси. Четвърт час преди края Варди опъна мрежата отлбизо, но страничният рефер вече беше вдигнал флага за засада на Марез.В последните минути гостите от Шефилд можеха изненадващо да изравнят, но Каспер Шмайхел внимаваше и отрази удара на Джордж Балдок.Англия, ФА Къп - осминафинали:ЛЕСТЪР - ШЕФИЛД ЮНАЙТЕД 1:0 (0:0)1:0 Дж. Варди (66)МИНУТА ПО МИНУТА!