Лестър не се поряза с “остриетата” (видео)

С гол на Джейми Варди в 66-ата минута Лестър победи с 1:0 Шефилд Юнайтед и се класира за 1/4-финалите на ФА Къп. Звездата на “лисиците” зарадва публиката на “Кинг Пауър Стейдиъм” при завръщането в титулярния състав на Риад Марез, който беше наказан заради бойкота си вследствие на отказа на клуба да го продаде на Манчестър Сити.

Домакините не подцениха съперника си от Чемпиъншип и можеха да постигнат и по-убедителен успех. Първото положение се откри пред Варди в 10-ата минута, но той стреля над гредата. Английският национал направи още един пропуск след пас на Демарай Грей, а футболистите на Шефил Юнайтед много рядко атакуваха.
Стражът на “остриетата” трябваше да се справя и с тежък удар на Висенте Ибора, но до почивката гол така и не падна. След нея Лестър усили натиска и в 66-ата минута логичното се случи. Марез центрира по перфектен начин, а Варди засече топката с глава на далечната греда и откри резултата.

Грей в 70-ата минута беше близо до втори гол, но отново Блекман спаси. Четвърт час преди края Варди опъна мрежата отлбизо, но страничният рефер вече беше вдигнал флага за засада на Марез.
В последните минути гостите от Шефилд можеха изненадващо да изравнят, но Каспер Шмайхел внимаваше и отрази удара на Джордж Балдок.