Челси укроти "Тигрите" за едно полувреме (видео)

Отборът на Челси се класира без никакви проблеми за 1/4-финала в турнира ФА Къп. Тази вечер лондончани разбиха с 4:0 Хъл Сити в сблъсъка от петия кръг на "Стамфорд Бридж". Домакините решиха всичко в мача още през първото полувреме, когато паднаха и четирите попадения във вратата на "Тигрите". Вилиан вкара два гола във 2-ата и 32-ата минута, а другите две попадения бяха дело на Педро Родригес в 27-ата и Оливие Жиру в 42-ата минута. Хъл можеше да направи загубата си по-почетна, но Дейвид Мейлър пропусна дузпа в 51-ата минута.

Антонио Конте заложи в този двубой на Оливие Жиру в предни позиции, като той бе подкрепян от Педро Родригес и Вилиан. В средата на терена пък играта контролираха Сеск Фабрегас и Дани Дринкуотър.

Гостите пък заложиха на Нуа Дико в атака, като от по-задни позиции действаха Хари Уилсън, Адама Диоманде и Евандро.

Челси откри резултата още с първата си възможност в мача. Във 2-ата минута домакините отнеха топката в половината на съперника, Вилиан напредна до наказателното поле и с прекрасен диагонален удар препарира вратаря за 1:0.

В 8-ата минута Сеск Фабрегас бе изпуснат в близост до вратата, но ударът му в близкия ъгъл бе спасен от вратаря.

Хъл Сити създаде първата си по-интересна ситуация в мача в 11-ата минута, когато едно центриране в наказателното поле стигна до Ървайн, който стреля с глава, но над вратата.

В 13-ата минута Челси организира много интересна атака. Педро с техничен прехвърлящ пас изведе Жиру зад защитата, но изстрелът от движение на французина мина над вратата.

В 26-ата минута удар по земя на Педро бе спасен от вратаря. Минута по-късно испанецът все пак се разписа. Той получи пас зад защитата, напредна и хладнокръвно отбеляза за 2:0.

В 32-ата минута Челси вкара и трети гол. Вилиан пое топката пред наказателното поле на съперника и с много прецизен удар по земя заби втория си гол в мача.

В 42-ата минута и Оливие Жиру вкара първия си гол с екипа на Челси. Емерсон Палмиери финтира защитник отляво и подаде по земя към французина, който засече топката и я промуши през краката на вратаря за 4:0.

В началото на второто полувреме Хъл Сити получи дузпа в своя полза. Уилсън бе препънат в наказателното поле от Фабрегас и съдията посочи бялата точка. Мейлър изпълни 11-метровия удар, но Вилфредо Кабайеро спаси, а след това и опитът за добавка на Ървайн попадна в ръцете на вратаря.

В 68-ата минута Хъл стигна до ново положение за гол, като Дико стреля отблизо, но не успя да намери очертанията на вратата.

Минута по-късно Челси организира бърза контраатака. Вилиан отправи удар, който бе блокиран, след това Давиде Дзапакоста също стреля към вратата и стражът Маршал трябваше да се намесва решително.

В 79-ата минута гостите имаха нов шанс. Една лошо изчистена топка попадна в Йон Торал, който стреля от воле, но твърде слабо и право в ръцете на Кабайеро.

В 82-ата минута и Диоманде бе намерен зад защитата в наказателното поле на Челси, но изстрелът му с глава бе крайно разочароващ.

В 89-ата минута Вилиан можеше да оформи своя хеттрик, но изстрелът му се отби от гредата.

В крайна сметка Челси си свърши перфектно работата и стана вторият сигурен четвъртфиналист след Лестър, като с интерес ще чака да научи имената и на останалите участници в тази фаза на турнира.