Бивш вратар на ЦСКА не спря победния ход на Селтик (видео)

Резервата Лий Грифитс донесе трудната победа на Селтик като гост на Партик Тисъл с 2:1. "Детелините" изиграха слабо първо полувреме и получиха гол в 35-ата минута, когато Конър Самън реализира дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на шведския национал Микаел Лустиг.Гостите реагираха след почивката. В 55-ата минута те също получиха наказателен удар и Скот Синклер възстанови равенството. Четвърт час по-късно Грифитс се разписа във вратата на бившия страж на ЦСКА Томаш Черни. Чехът направи няколко отлични спасявания в мача, но в тази ситуация беше безпомощен.Селтик вече има аванс от 11 точки пред втория Абърдийн. Мениджърът Брендън Роджърс не пусна в игра звездата Муса Дембеле, който е пред трансфер в Англия.Днес е дербито на кръга между Глазгоу Рейнджърс и Абърдийн на "Айброкс".ПАРТИК ТИСЪЛ - СЕЛТИК 1:21:0 К. Самън (34) д.1:1 С. Синклер (55) д.1:2 Л. Грифитс (70)МИНУТА ПО МИНУТА!