Слаб мач на Лудогорец и втора поредна загуба в Европа (видео)

Лудогорец допусна второ поредно поражение в групите на Лига Европа след загуба с 0:1 от Цюрих като гост. Единственото попадение вкара Палсон, който се разписа с глава в 84-ата минута.През целия двубой си личеше, че домакините разполагат с футболисти, които отстъпват като индивидуална класа на българския шампион, но разградчани за пореден път през този сезон показаха, че имат сериозни проблеми от тактическо и физическо естество под ръководството на Пауло Аутуори, към което би трябвало да прибавим и съмнителната селекция в последната година и половина. На много под своите възможности играха Марселиньо, Вандерсон, Кампаняро и Дяков, а Лукоки така и не успя да осъществи вярно отиграване през всичките 90 минути. Бразилският наставник на Лудогорец заложи на новото попълнение Жуниор Брандао на върха на атаката за сметка на болния Кешерю. Сред останалите титуляри изненадите липсваха.

До края на мача орлите опитаха да натиснат, но физическата им немощ ставаше все по-видима, което водеше и до странни грешки при елементарни подавания. Често се случваше да се открие празно пространство пред някой футболист на Лудогорец, но той не го използваше, защото нямаше сили и то в двубой, който в никакъв случай не се отличи с някакво високо темпо.

Така българският шампион инкасира втора загуба в групите на Лига Европа и изостава на цели шест точки от първите два отбора в групата - Байер (Леверкузен) и Цюрих.