Ред Бул Залцбург прегази Селтик за едно полувреме (видео)

Отборът на Ред Бул Залцбург записа втора поредна победа в груповата фаза на Лига Европа, след като надви с 3:1 гостуващия Селтик. Попаденията за “червените бикове” отбелязаха Мунас Дабур (55’, 73’ д.) и Такуми Минамино (61’), а за гостите, които завършиха мача в намален състав, точен беше Одсон Едуард (2’).

Гостите поведоха в резултата още в самото начало на срещата - във 2-ата минута чрез Едуард. Въпреки доминацията на домакините, резултатът се запази същият до края на полувремето. През втората част обаче австрийците оползотвориха своите възможности и реализираха цели три попадения. Дабур изравни в 55-ата минута, а само шест по-късно Минамино даде аванс за Залцбург. В 72-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение на Джеймс Форест, който получи и червен картон. Зад топката застана Дабур, който оформи крайното 3:1 с втория си гол в мача.

Така Залцбург води в група В с шест точки, следван от РБ Лайпциг и Селтик, които са с по три. Последният Розенборг остава с 0 пункта.