Динамо (Киев) пропиля ранен аванс в Чехия

Отборите на Яблонец и Динамо (Киев) завършиха наравно 2:2 в двубой от груповата фаза на Лига Европа. Виктор Циганов (8’) и Денис Гармаш (14’) вкараха за украинците, а за домакините от Чехия голове реализираха Давид Ховорка (33’) и Михал Травник (81’).

Гостите започнаха мача много добре и до 15-ата минута вече разполагаха със солиден аванс от два гол, благодарение на Циганов и Гармаш. След това обаче те се отпуснаха и оттам нататък Яблонец владееше инициативата. Първо Ховорка намали пасива на чехите в 33-ата минута, а в 81-ата Травник съвсем го заличи за крайното 2:2.

Това реми навреди и на двата отбора, тъй като Динамо е трети в група К с два пункта, а Яблонец - последен само с един. Водач е Астана с 4 точки, а втори е Рен с 3.