Леверкузен с нова победа от губеща позиция в Лига Европа (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) постигна втора победна победа в Лига Европа след изоставане в резултата. Преди две седмици това се случи срещу Лудогорец (3:2), а този път потърпевш беше тимът на АЕК Ларнака, загубил с 2:4 визитата си на “БайАрена”. Кай Хавертц (44’), Лукас Аларио (49', 88’) и Юлиан Бранд (90+2’) вкараха за Байер, а за АЕК голмайстори бяха Иван Тричковски (25’) и Димитрис Распас (90+1’).

Гостите изненадващо поведоха в резултата в 25-ата минута, след като Апостолос Джиану с центриране намери Иван Тричковски, който от няколко метра прати топката във вратата на Леверкузен. До края на частта “аспирините” натиснаха своя противник и това даде резултат. В 44-ата Кай Хавертц изравни, като това е негов трети гол в турнира след двата във вратата на Лудогорец преди две седмици.

Домакините не се забавиха и още в 49-ата минута довършиха обрата. Хавертц центрира, защитник на гостите и техният вратар не се ориентираха добре и влезлият като резерва на почивката Лукас Аларио се възползва, за да опъне мрежата на АЕК. Последва дълъг период без да се случи нищо интересно, за да се сдигне до последните минути, когато паднаха цели три гола. В 88-ата Аларио отбеляза втория си гол в мача. Във втората минута от добавеното време Димитрис Распас намали пасива на гостите, но секунди по-късно Юлиан Бранд оформи крайното 4:2 в полза на германския тим.

Така Леверкузен има пълен актив от шест точки от два мача, както и Цюрих. АЕК, заедно с Лудогорец, все още няма спечелена такава.