Голово шоу в Москва между Спартак и Виляреал (видео)

Отборите на Спартак (Москва) и Виляреал завършиха наравно 3:3 във вълнуващ двубой от Лига Европа, играл се на “Откритие Арена” в руската столица. Българският национал Ивелин Попов остана на резервната скамейка за домакините, като така и не влезе в игра.

Голеадата откри Карл Екамби, който в 13-ата минута с чудесен далечен изстрел обра паяжината в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Андрес Фернандес. В 34-ата обаче Зе Луиш изравни за домакините от дузпа, свирена за игра с ръка на Никола Сансоне.

“Жълтата подводница” отново поведе в 49-ата минута чрез Пабло Форналс. Московчани обаче не се предадоха и в 82-ата Зе Луиш надскочи двама противникови бранители, за да прати топката в мрежата на гостите. Само четири минути по-късно домакините стигнаха до пълен обрат. Софиан Хани нацели гредата, но при добавката Лоренсо Мелгарехо беше точен за 3:2. Драмата беше пълна в последните секунди на мача, когато влезлият като смяна Санти Касорла донесе точка на испанците след успешно изпълнена дузпа.

След второто си реми Виляреал е трети в група G с две точки, докато Спартак е последен със само една. Лидери са Рейнджърс с четири пункта, следвани от Рапид (Виена) с три.