Милан държи съдбата си в свои ръце след голово шоу на "Сан Сиро" (видео)

Отборът на Милан надви Дюделанж с 5:2 в среща от Група F на Лига Европа и се изкачи на второ място , следван от Олимпиакос. Така италианският гранд ще спори с гръцкия тим в последния мач от груповата фаза за класиране на 1/16-финалите. "Росонерите" поведоха с гол на Патрик Кутроне в 21-ата минута. В 39-ата минута гостите от Дюделанж изравниха резултата след красив гол на Щолц, а в 49-ата минута Турпел направи вкара за пълния обрат. Милан изравни резултата в 66-ата минута след нелеп автогол на Стелвио. В 70-ата минута страхотен удар на Чалханоолу извън наказателното поле отново даде преднина на италианския гранд. В 78-ата минута Дюделанж си вкара втори автогол, този пъти чрез Том Шнел. Само две минути по-късно Фабио Борини вкара пети гол във вратата на гостите.

На вратата на Милан застана Пепе Рейна, който е първи избор на Дженаро Гатузо в мачовете от Лига Европа. Пред него действаха Давиде Калабрия, Шимич, Сапата и Диего Лаксалт, а пред тях в халфовата линия играха Ален Халилович, Тиемуе Бакайоко, Андреа Бертолачи и Чакан Чалханоолу. В предни позиции Гонсало Игуаин си партнираха с Патрик Кутроне.

За непретенциозния тим на Дюделанж направи впечатление, че сред стартовите единадесет попадна българският футболист Едисон Йорданов.

На Милан му бяха необходими 17 минути, за да изравни резултата. "Росонерите" имаха късмета бранителят Стелвио да си вкара неспасяем автогол при центриране на Хакан Чалханоолу. В 70-ата минута Чалханоолу взриви "Сан Сиро" със страхотен гол извън наказателното поле. Турският национал намери топката добре след неразчетено изчистване на бранител в синьо. В 78-ата минута Том Шнел последва примера на Стелвио и си вкара атрактивен автогол в опита си да изчисти топката след центриране. Две минути по-късно Фабио Борини също попадна сред голмайсторите. Италианецът бе на точното място при удар на Чалханоолу, отбил се в напречната греда. Борини овладя и стреля силно, а ударът му се оплете в мрежата за пети път.

Това бе и последното по-сероизно положение пред една от двете врати и Милан се поздрави с много важен успех в груповата фаза на турнира.

МИЛАН - ДЮДЕЛАНЖ 5:2 1:0 Кутроне (21) 1:1 Щулц (21) 1:2 Турпел (49) 2:2 Стелвио (60 ав) 3:2 Чалханоолу (70) 4:2 Шнел (78 ав) 5:2 Борини (80)