Непознат герой за Байерн в лют сблъсък (видео)

С два гола в добавеното време Байерн (Мюнхен) извоюва ценна победа с 3:1 при гостуването си на Фрайбург и преди последния есенен кръг е на 4 точки от първото място. Неочакваният герой за шампионите беше юношата Джошуа Зиркзее, който вкара за 2:1. За 18-годишният холандец това беше дебют в Бундеслигата и той веднага показа класата си, пронизвайки вратаря на домакините с удар отблизо с първото си докосване изобщо. Малко след него Серж Гнабри окончателно отказа домакините. Още през първото полувреме Роберт Левандовски (16’) беше извел баварците напред, а Винченцо Грифо (59’) беше изравнил за Фрайбург.

Байерн не беше далеч и от загуба, защото през втората част двата тима се надпреварваха да изпускат, като на няколко пъти Мануел Нойер имаше късмет. Иначе още в 7-ата минута Томас Мюлер беше ударил греда. Шампионите излязоха с цели петима офанзивни играчи в лицето на Серж Гнабри, Томас Мюлер, Филипе Коутиньо, Иван Перишич и Роберт Левандовски. Йошуа Кимих се завърна в отбрана, след като Жером Боатенг и Хавиер Мартинес са в слаба форма. Фрайбург е шести в класирането, след като направи доста силни срещи досега. Отборът разчиташе на схема 4-4-2 с Нилс Петерсен и Лукас Хьолер в атака. Фрайбург имаше още един шанс в 38-ата, когато ново центриране отдясно стигна до Винченцо Грифо, който шутира над вратата.Минута по-късно Коутиньо не беше далеч от попадение след удар извън наказателното поле.В 40-ата Грифо коригира мерника, но и този път Нойер се намеси, за да спаси вратата си.В началото на второто полувреме Байерн изненадващо позволи на домакините да атакува по-смело и в 59-ата минута резултатът беше изравнен. Яник Хаберер центрира към Грифо, който от въздуха отправи неспасяем шут - 1:1. В последвалите три минути Фрайбург изпусна на три пъти да излезе напред. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ