"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Шалке задмина Байерн, вратар се прояви като каратист (видео)

Отборът на Шалке 04 надви с 1:0 гостуващия Айнтрахт (Франкфурт) в среща от 15-ия кръг на Бундеслигата. Бенито Раман вкара единствения гол в 53-ата минута. Вестфалският тим игра около половин полувреме с човек по-малко след брутално влизане на вратаря.

“Кралскосините” бяха по-активният тим през първата част. Домакините създадоха две наистина добри голови ситуация, но вратарят на гостите се справи. В 28-ата минута Суат Сердар отправи коварен диагонален изстрел, при който стражът успя да избие. В 41-ата отново Сердар беше близо до попадение, но отново срещна съпротивата на вратаря. Гостите се отличиха с едно атрактивно изпълнение на задна ножица, при което топката премина близо до гредата.
В 53-ата домакините развиха скоростно нападение, Амине Арит подаде вляво за Бенито Раман, който реализира с диагонален удар по земя - 1:0. Шалке остана с човек по-малко в 67-ата след много груба проява на вратаря Александер Нюбел. Стражът излезе неразчетено, не успя да играе с топката и влезе с бутоните в гърдите на Мият Гачинович. Гачинович напусна игра с разбита уста. В 83-ата Гуидо Бургщалер нацели страничната греда след силен изстрел от 22 метра. В 87-ата Ерик Дурм стреля опасно, а резервният вратар на вестфалци Маркус Шуберт успя да избие в ъглов удар.