Непознат герой за Байерн в лют сблъсък (видео)

С два гола в добавеното време Байерн (Мюнхен) извоюва ценна победа с 3:1 при гостуването си на Фрайбург и преди последния есенен кръг е на 4 точки от първото място. Неочакваният герой за шампионите беше юношата Джошуа Зиркзее, който вкара за 2:1. За 18-годишният холандец това беше дебют в Бундеслигата и той веднага показа класата си, пронизвайки вратаря на домакините с удар отблизо с първото си докосване изобщо. Малко след него Серж Гнабри окончателно отказа домакините. Още през първото полувреме Роберт Левандовски (16’) беше извел баварците напред, а Винченцо Грифо (59’) беше изравнил за Фрайбург.

Байерн не беше далеч и от загуба, защото през втората част двата тима се надпреварваха да изпускат, като на няколко пъти Мануел Нойер имаше късмет. Иначе още в 7-ата минута Томас Мюлер беше ударил греда.
Мюнхенци попаднаха на амбициран съперник, който в голяма част от срещата по нищо не отстъпваше и се хвърляше здраво за всяка топка, като освен това показа завидна физическа издръжливост.

Зиркзее се появи в 90-ата минута и само две след това стигна до звездния си миг. Юношеският национал на Холандия е истинска фурия за втория тим на Байерн, а преди седмица се появи в игра и в Шампионската лига срещу Тотнъм. Тази вечер той получи шанс да бъде в групата заедно с още няколко таланти, тъй като Ханзи Флик имаше доста проблеми с контузени.

Шампионите излязоха с цели петима офанзивни играчи в лицето на Серж Гнабри, Томас Мюлер, Филипе Коутиньо, Иван Перишич и Роберт Левандовски. Йошуа Кимих се завърна в отбрана, след като Жером Боатенг и Хавиер Мартинес са в слаба форма.
Фрайбург е шести в класирането, след като направи доста силни срещи досега. Отборът разчиташе на схема 4-4-2 с Нилс Петерсен и Лукас Хьолер в атака.
Още във 2-ата минута героят на Байерн от миналия кръг Филипе Коутиньо беше изведен сам срещу вратаря от Дейвид Алаба, но вратарят изби в корнер.

В 7-ата минута гредата спаси домакините след удар на Томас Мюлер. Бившият национал пропусна от 2-3 метра като добавка след спасяване след изстрел с глава на Бенжамен Павар.

Футболистите на Фрайбург се опитаха да затруднят шампионите с висока преса, но бяха наказани от контраатака в 16-ата минута. Тогава Алфонсо Дейвис направи запомнящ се пробив по лявото крило, завършил с точен пас към Левандовски, който беше точен за 1:0 за гостите.

С това си попадение Лева излезе на трето място във вечната голмайсторска ранглиста на Бундеслигата с 221 гола, изпреварвайки Юп Хайнкес.

В 21-вата полският терминатор беше на крачка от втория си гол, но вратарят Марк Флекен спаси.

Десет минути по-късно домакините издебнаха баварците и Хьолер получи топката сам срещу Нойер и стреля от въздуха, но капитанът на Байерн успя да избие.
Фрайбург имаше още един шанс в 38-ата, когато ново центриране отдясно стигна до Винченцо Грифо, който шутира над вратата.

Минута по-късно Коутиньо не беше далеч от попадение след удар извън наказателното поле.

В 40-ата Грифо коригира мерника, но и този път Нойер се намеси, за да спаси вратата си.

В началото на второто полувреме Байерн изненадващо позволи на домакините да атакува по-смело и в 59-ата минута резултатът беше изравнен. Яник Хаберер центрира към Грифо, който от въздуха отправи неспасяем шут - 1:1.
В последвалите три минути Фрайбург изпусна на три пъти да излезе напред.

Това беше достатъчно, за да "събуди" шампионите, които веднага се настаниха в половината на съперника. Гнабри и Перишич обаче се разминаха с гола.

Мачът премина във фаза, в която и двата отбора нападаха и положенията се редяха едно след друго и пред двамата вратари.

Фрайбург беше най-близо до попадение в 86-ата, когато Никлас Хьофлер беше изведен сам, но се забави с шута и топката му беше избита. Резервата Брендън Борело пък на два пъти изправи косите на феновете на Байерн.

Дойде добавеното време, в което Зиркзее завърши акция на Байерн за 2:1. След това имаше време и Гнабри да вкара - за 3:1.

В събота шампионите приемат Волфсбург в последния си двубой за годината, а Фрайбург гостува на Шалке 04.