Издънка на вратаря донесе заслужена точка на Волфсбург (видео)

Участникът в Лига Европа Волфсбург надигра тотално Шалке 04 в среща от 16-ия кръг на Бундеслигата, но едва стигна до 1:1 у дома. “Вълците” докопаха точката след грешка на вратаря на съперника, който в 82-ата минута изпусна топката при безобидна ситуация и Кевин Мбабу реализира на празна врата. Преди това Озан Кабак изведе “миньорите” напред в 51-вата минута. В 39-ата минута пък Жоао Виктор от домакините удари греда.

Въпросният вратар на Шалке се казва Маркус Шуберт и няма почти никакъв опит. 21-годишният страж пази заради червения картон на капитана Александер Нюбел, който беше изгонен в миналия кръг. Точно тогава Шуберт дебютира.

Днес той и съотборниците му отбиваха атаките на Волфсбург и дори не бяха далеч от крайния успех, но в крайна сметка позволиха да се стигне до “хикс”.

Евентуална победа днес щеше да изведе “кралскосините” на трета позиция пред Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд). В последния кръг момчетата на Дейвид Вагнер приемат Фрайбург, който тази вечер максимално затрудни шампиона.

Волфсбург пък продължава да е извън топ 6, след като е непостоянен в изявите си. В събота отборът ще гостува на Байерн.
Срещата на "Фолскваген Арена" беше помрачена от новината за починал привърженик на Шалке, който е претърпял инцидент.