Зрелище в Дортмунд остави РБ (Лайпциг) на върха (видео)

Осминафиналистите в ШЛ Борусия (Дортмунд) и РБ (Лайпциг) направиха 3:3 в един от най-атрактивните двубои през сезона в Бундеслигата, след който гостите си гарантираха, че ще останат на върха поне до последния есенен кръг в края на седмицата. Домакините пък остават на 4 точки от лидера, но сега шанс да съкратят изоставането си се открива пред Борусия (Мьонхегладбах), Шалке 04 и Байерн (Мюнхен).

В дербито от 16-ия кръг “жълто-черните” водеха с 2:0 след много силно за тях първо полувреме, в което точни бяха Юлиан Вайгъл (23’) и Юлиан Брант (34’). Гостите обаче изравниха светкавично след подновяването на играта след две груби грешки на вестфалци и попадения на вездесъщия Тимо Вернер (47’,53’). Джейдън Санчо (55’) възстанови аванса на домакините, но Лайпциг обаче пак стигна до изравняване - чрез Патрик Шик (78’).

Домакините излязоха в 3-4-3 с Марко Ройс, Джейдън Санчо и Торган Азар в предни позиции.

Юлиан Нагелсман пък остави на пейката набралите скорост Патрик Шик и Кристофер Нкюнкю, а Юсуф Поулсен се завърна в стартовия състав като партньор на Тимо Вернер в атака. Лукас Клостерман играеше в центъра на защитата.

Матс Хумелс получи шанс да вкара още във 2-ата минута, но ударът му с глава след центриране от корнер не намери целта.
Последваха минути, в които двата тима пренесоха играта в средата. В 15-ата обаче Хумелс пак се измъкна след ъглов удар и този път насочи топката в очертанията на вратата, но Питър Гулачи отрази.

В 21-вата унгарският страж за малко да бъде изненадан от шут в близкия му ъгъл от страна на Ашраф Хакими, но все пак успя да реагира и да избие.

В 23-ата обаче Гулачи допусна груба грешка, от която домакините поведоха. Първоначално вратарят отрази изстрел на Санчо, но веднага след това не успя да спаси далечен удар на Вайгъл - 1:0 за Борусия.

Футболистите на Разенбалшпорт нанесоха първия си опасен удар чак в 31-вата чрез Поулсен, но топката прелетя над гредата.

В 34-ата Санчо намери Брант в наказателното поле, след което германският национал с лекота се завъртя и прониза Гулачи за 2:0.
Лайпциг стигна до две чисти възможности чак в добавеното време на първата част, когато Поулсен и Вернер стреляха много опасно с глава.

Второто полувреме започна с фрапантен гаф на вратаря Дортмунд Роман Бюрки. Швейцарецът напусна наказателното си поле, след което обаче не успя да удари добре с глава топката и Тимо Вернер веднага я търкулна в мрежата му.

В 50-ата минута Марсел Халстенберг също опъна мрежата на Борусия, но голът не беше зачетен заради засада.
Две минути след това Бюрки се реваншира със спасяване след удар на Клостерман.
Секунди след това обаче резултатът все пак беше изравнен. Този път Брант беше грешникът, след като връна топката към вратаря, но не видя, че пред него е Вернер, който само това чакаше, за да направи 2:2.

Така младият щурмовак се изравни с Роберт Левандовски на върха на голмайсторската листа.

"Жълто-черните" намериха сили веднага да отговорят с гол. В 55-ата Ройс намери Санчо и беше точен за 3:2. Така англичанинът се разписа в седми пореден мач във всички турнири.

Борусия беше на крачка от четвърти гол в 64-ата, но Хакими беше блокиран. След още четири малко не достигна и на Ройс.

В 70-ата минута Санчо напусна с контузия.

В 78-ата "червените бикове" успяха отново да изравнят - този път след гол на влезлият като смяна Патрик Шик.

Към края Дортмунд атакуваше повече и в добавеното време имаше две възможности, но в крайна сметка до нов гол не се стигна.