Зрелище в Дортмунд остави РБ (Лайпциг) на върха (видео)

Осминафиналистите в ШЛ Борусия (Дортмунд) и РБ (Лайпциг) направиха 3:3 в един от най-атрактивните двубои през сезона в Бундеслигата, след който гостите си гарантираха, че ще останат на върха поне до последния есенен кръг в края на седмицата. Домакините пък остават на 4 точки от лидера, но сега шанс да съкратят изоставането си се открива пред Борусия (Мьонхегладбах), Шалке 04 и Байерн (Мюнхен). В дербито от 16-ия кръг “жълто-черните” водеха с 2:0 след много силно за тях първо полувреме, в което точни бяха Юлиан Вайгъл (23’) и Юлиан Брант (34’). Гостите обаче изравниха светкавично след подновяването на играта след две груби грешки на вестфалци и попадения на вездесъщия Тимо Вернер (47’,53’). Джейдън Санчо (55’) възстанови аванса на домакините, но Лайпциг обаче пак стигна до изравняване - чрез Патрик Шик (78’).  Домакините излязоха в 3-4-3 с Марко Ройс, Джейдън Санчо и Торган Азар в предни позиции. Юлиан Нагелсман пък остави на пейката набралите скорост Патрик Шик и Кристофер Нкюнкю, а Юсуф Поулсен се завърна в стартовия състав като партньор на Тимо Вернер в атака. Лукас Клостерман играеше в центъра на защитата. Матс Хумелс получи шанс да вкара още във 2-ата минута, но ударът му с глава след центриране от корнер не намери целта. Лайпциг стигна до две чисти възможности чак в добавеното време на първата част, когато Поулсен и Вернер стреляха много опасно с глава.Второто полувреме започна с фрапантен гаф на вратаря Дортмунд Роман Бюрки. Швейцарецът напусна наказателното си поле, след което обаче не успя да удари добре с глава топката и Тимо Вернер веднага я търкулна в мрежата му.В 50-ата минута Марсел Халстенберг също опъна мрежата на Борусия, но голът не беше зачетен заради засада. Две минути след това Бюрки се реваншира със спасяване след удар на Клостерман. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ