Нова лекция и Байерн вече надушва първото място (видео)

Пета поредна победа приближи Байерн (Мюнхен) само на точка до водача РБ (Лайпциг) след по 19 изиграни срещи в Бундеслигата. Този път шампионите разгромиха Шалке 04 с 5:0 на свой терен, с което се възползваха от поражението на лидера от Айнтрахт (Франкфурт) с 0:2 по-рано през деня. Освен всичко баварците задминаха Лайпциг по голова разлика, което първо се гледа при равенство в точките. С пункт по-малко от Байерн е Борусия (Мьонхенгладбах), а след седмица Гладбах среща Разенбалшпорт, което дава шанс на мюнхенци да излязат начело. Шалке е пети, като изостава на 3 точки от Борусия (Дортмунд).   Отборът на Ханзи Флик нямаше никакви проблеми с “миньорите” от Гелзенкирхен и дори можеше да спечели още по-изразително. Роберт Левандовски беше точен за 1:0 още в 6-ата минута след грешка на вратаря Маркус Шуберт, в добавеното време на първата част Томас Мюлер удвои, в 50-ата Леон Горетцка покачи на 3:0, в 58-ата Тиаго Алкантара докара нещата до 4:0, а в 89-ата Серж Гнабри реализира за 5:0 след нов гаф на вратаря. Стражът на Шалке Шуберт носи вина за две попадения, но за сметка на това спаси поне три 100-процентови възможности. Най-близо “кралскосините” бяха до гол в 9-ата минута, когато рикоширала топка срещна напречната греда на вратата на Мануел Нойер. Двата тима се срещнаха за юбилеен стотен път в елита. Байерн няма загуба от Шалке вече в последните 19 мача - 16 победи и 3 равенства. Още едно попадение на Байерн не беше признато заради засада - на Левандовски в 37-ата, като този път Бенжамен Павар беше зад последния.   СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ