Претендентите Лайпциг и Гладбах зарадваха Байерн

РБ (Лайпциг) и Борусия (Мьонхенгладбах) направиха 2:2 в драматичен сблъсък на съперници, които имат претенции за титлата в Бундеслигата. От това печеливш се оказа Байерн (Мюнхен), който след този 20-и кръг вече е начело с точка преднина. Само три пункта разделят първите четири отбора в класирането, сред които е и Борусия (Дортмунд).

Борусия водеше уверено с 2:0 до началото на втората част, но грешка на вратаря Ян Зомер позволи на домакините да намалят. В 61-вата минута пък Аласан Плеа от отбора на Гладбах получи червен картон за оспорване на решението на рефера, което даде предимство на “червените бикове”. Натискът им се увенча с изравнителен гол в 89-ата, дело на Кристофър Нкунку.

Така само в рамките на два кръга Лайпциг сдаде първото място, а след седмица гостува на Байерн. Дебют за Разенбалшпорт записа Дани Олмо, който даже удари греда.

Гостите от Мьонхенгладбах изиграха много силно първо полувреме, в края на което водеха с 2:0. Аласан Плеа реализира първото попадение в 24-ата минута, а в 35-ата Йонас Хофман удвои. Секунди преди втория гол Маркюс Тюрам пропусна сам срещу вратаря.

На почивката наставникът на РБ Юлиан Нагелсман вкара двама централни нападатели в лицето на Юсуф Поулсен и Патрик Шик. Само пет минути след подновяването на играта Зомер подари топката на Шик след грешна преценка при излизането си, като се сблъска със своя съотборник Денис Закария. Така чехът реализира за 1:2.

В 61-вата съдията Тобиас Щийлер вдигна жълт картон на Плеа за протест. Нападателят на Борусия продължи да ръкомаха и говори, заради което арбитърът му вдигна втори жълт картон и го изгони.

В оставащото време се игра само в половината на Гладбах. Защитаващият се тим се справяше много добре, заради което домакините стигаха само до далечни удари. Късметът си опитаха Шик, Олмо, Марсел Забитцер и Тимо Вернер. Точен обаче се оказа само Нкунку минута преди изтичатеното на редовното време - 2:2.

Разенбалшпорт даже потърси победата в 5-минутното добавено време, но до промяна в резултата не се стигна.

Във вторник Лайпциг го очаква тежко гостуване на Айнтрахт (Франкфурт) за Купата на Германия, а точно преди седмица “орлите” надвиха съперника за първенство.

Мьонхенгладбах пък не е ангажиран с мач за купата. В същото време на отбора му предстоят срещи с Кьолн и Фортуна (Дюселдорф), което е шанс за нови 6 точки в актива и евентуално щурмуване на върха.