ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Левски измъкна драматична победа над Казанлък в София (галерия)

Женският отбор на Левски (София) постигна третата си победа от началото на сезона, след страхотна драма в мач от X кръг срещу Казанлък Волей (Казанлък) в столичната зала "Сиконко". Младите момичета на Радослав Бакърджиев се наложиха с 3:2 (25:15, 26:24, 20:25, 18:25, 15:12) след около 2 часа игра.
 Левски - Казанлък
Първоначално, "сините" започнаха по-добре, а блокадата в отбора на Казанлък на практика отсъстваше в първата част.
Във втората част "Розите" поведоха с 5:1, но след прекъсване на Радослав Бакърджиев Левски обърна развоя и достигна до 16:9. Волейболистките от Казанлък направиха опит да се върнат в гейма, но в крайна сметка "сините" показаха повече характер и го взеха с 26:24.

Отборът на Казанлък Волей се събуди в третия и четвъртия гейм, като и в двата гейма повеждаше с 4-5 точки в началото, а Страхил Балов заложи на по-младата си разпределителка Пламена Кораменова. "Розите" този път не изпуснаха преднината си и успяха да направят драмата пълна, като вкарат мача в тайбрек.

В решителния гейм в игра за Левски се появи и Мария Йорданова, а "сините" поведоха с 1-2 точки.
45 Левски - Казанлък
В последните минути драмата стана пълна, с продължителни разигравания, а повече характер показаха "сините", които достигнаха до 15:13 и 3:2 гейма.

Стартови състави:

Левски: Гергана Георгиева - Катрин Димитрова, Зорница Янева - Деница Димитрова, Кристиана Петрова (капитан) - Моника Кръстева, Виктория Иванова/Надежда Петрова
Старши треньор: Радослав Бакърджиев

Казанлък Волей: Василена Папанова - Янита Борисова, Елица Баракова (капитан) - Радостина Маринова, Диана Казакова - Йоана Николова, Златена Салабашева (либеро);
Старши треньор: Страхил Балов