Раковски излъга Казанлък след поредна драма

Волейболният отбор на Раковски (Димитровград) се завърна на второ място във временното класиране на НВЛ-жени, след като в отложен мач от 8-ия кръг надигра Казанлък Волей с 3:2 (25:18, 25:22, 15:25, 19:25, 15:12) в зала "Олимпиада" в Пловдив.

И за двата отбора това бе втори пореден петгеймов мач в рамките само на няколко дни. В петък Раковски игра срещу Славия отново в залата в Пловдив и отстъпи с 2:3, а Казанлък гостува на Левски в София и загуби с 2:3, след като отново изравняваше геймовете от 0:2. Първият мач между Раковски и Казанлък Волей също завърши след пет гейма, като през първия полусезон момичетата на треньора Иван Радичев се наложиха с този резултат в зала "Багира" в Града на розите.

В днешния мач и в двата отбора отсъстваха основни състезателки. За Раковски не игра капитанката Вангелия Рачковска, която се контузи срещу Славия, а от състава на Казанлък липсваше Радостина Маринова, тъй като замина за САЩ. Отборът на Раковски започна по-добре и успя да поведе с 2:0. В третата част по-добър сервис изпълняваха волейболистките на Казанлък и това доведе до намаляване на резултата - 1:2. В четвъртия гейм състезателките на Страхил Балов губеха със 7:9, но след дълга серия успяха да обърнат до 16:9. Това се оказа ключово към вкарване на мача в тайбрек. В решителния пети гейм интригата се запази до последно, но отборът на Раковски показа повече характер в края и триумфира след 15:12.

Така Раковски си върна второто място в класирането с актив от 8 победи, 3 загуби и 22 точки, прекъсвайки серията си от две поредни загуби. Казанлък е на трета позиция, тъй като има 7 победи и 4 загуби, но "розите" имат повече спечелени точки - 24.