Славия поизмъчи Левски (галерия)

Мъжкият отбор на Левски София победи като гост Славия с 3:1 (25:21, 21:25, 25:14, 26:24) в мач от 14-я междинен кръг на Суперлигата , който се игра в столичната зала „Панайот Пондалов“.

Славия - Левски

С този успех „сините“ записаха осма победа, като с шест загуби и 18 точки заемат пето място във временното класиране на първенството. Тимът на Славия записа поредна загуба, като е на последно място без победа и актив от 2 точки.

Въпреки трите точки мачът изобщо не беше лесен за левскарите, а младият тим на Славия максимално изпоти „сините“. Домакините нямаха какво да губят, като се впуснаха в битката с пълна сила. Сините пък от своя страна дадоха почивка на Симеон Александров, като на негово място като титуляр излезе Гордан Люцканов. След спечелването на първата част, във втората славистите бяха истинска фурия и успяха да преклонят съперника като му взеха гейм.

Това не се понрави на гостите и в третия гейм на полето се появи Симеон Александров. Сините стартираха ударно с 11:3 и спечелиха безпроблемно гейма. В четвъртия обаче „белите“ не се отказаха и продължиха да тормозят гостите. Славистите дори поведоха с 21:18, но не успяха да го затворят. „Сините“ успяха да направят обрат, а след това във важните минути и да надвият домакините, като се отърваха от тайбрек и спечелиха мача чисто.

Най-полезен за "сините" бе Мартин Павлов с 21 точки (4 блока, 1 ас, 52% ефективност в атака и 16% перфектно посрещане) за победата. Спас Байрев завърши с 11 точки (1 блок, 1 ас и 41% ефективност в атака) за успеха. За тима на Славия Илиян Преспов заби 22 точки (2 блока и 48% ефективност в атака), но и това не помогна за победа.

СЛАВИЯ - ЛЕВСКИ 1:3 (21:25, 25:21, 14:25, 24:26)