Шампионите от Добруджа с чиста победа над Арда

Волейболистите на шампиона Добруджа 07 (Добрич) запазиха третото си място във временното класиране на Суперлигата, след като се наложиха над Арда (Кърджали) с 3:0 (25:23, 25:17, 25:19) в мач от междинния 14-и кръг, игран пред около 350 зрители в зала "Добротица".

До момента добричлии имат 10 победи, 4 загуби и 30 точки. Арда пък остава на предпоследното 11-о място в таблицата с 2 победи, 12 загуби и едва 7 точки в актива си. В следващия кръг на 28 янаури (събота) Добруджа приема Миньор (Перник) в Добрич, а Арда (Кърджали) е домакин на Тетевен.

Оспорван беше единствено първият гейм, в който грешки в атака на Добруджа и добра защита на Арда, за малко не гостваха загуба на шампионите. С появата си на игрището центърът Светослав Арнаудов и опитният разпределител Христо Енков, шампионите успяха да стабилизират играта и да спечелят гейма с 25:23. След това играчите на Мирослав Живков просто доиграха мача - 25:17, 25:19 и 3:0 в тяхна полза.