Миньор удари бързо Черно море

Само 80 минути бяха нужни на волейболистите на Миньор (Перник), за да запишат победа №5 в Суперлигата на България. Домакините от Перник се наложиха Черно море (Варна) с 3:0 (25:18, 25:20, 25:23) в мач от 14-ия кръг, игран тази вечер пред около 100 зрители в зала "Кракра".

Така Миньор е на 9-о място във временното класиране с 5 победи, 9 загуби и 15 точки. Варненци пък са 10-и с 4 победи, 8 загуби и 13 точки, но и с два мача по-малко. В следващия 15-и кръг на 26 янаури (четвъртък) Черно море гостува на ЦСКА в София, а два дни по-късно, на 28 януари (събота) перничани ще са гости на шампиона Добруджа 07.

Момчетата на Стоян Гунчев започнаха уверено срещата и без никакви проблеми спечелиха първите две части. Всъщност интрига имаше само в последния гейм, който все пак Миньор успя да спечели.

Въпреки, че се оплакваше от контузия в гърба, опитният диагонал на Миньор Костадин Стойков започна като титуляр приключи като най-резултатен за своя тим с 16 точки (2 блока, 2 аса и 50% ефективност в атака) за победата. Мартин Симеонов добави още 15 точки (1 блок, 1 ас, 65% ефективност в атака и 24% перфектно посрещане) за успеха. За гостите от Черно море Норман Недков заби 17 точки.

МИНЬОР (ПЕРНИК) - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:0 (25:18, 25:20, 25:23)
МИНЬОР: Павел Иванов 2, Костадин Стойков 16, Мартин Симеонов 15, Галин Николов 9, Адриан Аначков 7, Стефан Чавдаров 8 - Методи Методиев-либеро (Виктор Костадинов, Данаил Бучков, Захари Николаев)
Старши-треньор: Стоян Гунчев
ЧЕРНО МОРЕ: Стефан Георгиев 2, Норман Недков 17, Вангел Велинов 14, Калоян Балабанов 8, Николай Колев 3, Емилиян Георгиев - Калоян Канев-либеро (Йордан Атанасов 2, Петър Милушев, Миронов, Доброслав Добрев 2, Милен Петков)
Старши-треньор: Юлиан Тупанков.

Статистика: Милен Кирилов (скаутмен на Миньор)