Хърватия допусна изненадваща загуба от Франция

Защитаващият титлата си Хърватия загуби с 8:9 от аутсайдера Франция и не успя да спечели първото място в група "Б" на олимпийския турнир по водна топка за мъже в Рио де Жанейро. Шампионите от Лондон 2012 вкараха първия гол в мача чрез Иван Крапич в 3:30 минута, но с две бързи попадения французите обърнаха и до края контролираха резултата, за да стигнат до единствения си успех в надпреварата, който, обаче, беше малка утеха, тъй като те завършиха на последното място.

Хърватите останаха втори с 6 точки, а победител в групата със 7 точки стана Испания след 9:9 срещу Черна гора, който остана четвърти с 5 точки и също се класира за четвъртфиналите.

Сребърният медалист от Лондон 2012 Италия също продължава във фазата на елиминациите като трети отбор от групата с 6 точки. САЩ и Франция отпаднаха от борбата за медалите.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!