Италия и САЩ спечелиха предварителните групи в турнира по водна топка при жените

Австралия помете домакина Бразилия, като спечели с 10:3 в последния трети кръг на груповата фаза на олимпийския турнир по водна топка за жени. Австралийките доминираха тотално и с убедителния успех заеха второ място в Група А и продължават на четвъртфиналите, където ще срещнат европейския шампион Унгария.

Италия завърши убедително на първо място в Група А с три победи от три мача. В последната си среща "Скуадрата" надигра Русия с 10:5. Така на четвъртфиналите Италия ще срещне Китай, а "Сборная" ще се изправи срещу олимпийския вицешампион от Лондон 2012 Испания.

В група "Б" олимпийският и световен шампион САЩ спечели с 11:6 срещу Унгария и завърши на първо място с пълен актив от 3 победи. Маги Стивънс се отличи с 4 гола за победителките. На четвъртфиналите американките ще срещнат домакина Бразилия.

Испания завърши на второ място в Група "Б" след успех над Китай с 12:8.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!