Световните шампиони удариха Австралия с 10:8

Световният и европейски шампион Сърбия спечели с 10:8 срещу Австралия в среща от група "А" на олимпийския турнира по водна топка за мъже. Милан Алексич и Андрия Прлайнович се отличиха с по две попадения в полза на сърбите. Те вкараха три безответни гола при резултат 7:7 в четвъртата част. Джон Котеръл се разписа на два пъти за австралийците, които са пети в класирането с три точки, а сърбите са четвърти с точка повече.

В група "Б" Испания победи с 10:4 срещу Франция и продължава на четвъртфиналите в турнира. Гийермо Молина Риос, както и Блай Майарач се разписаха на два пъти във вратата на "петлите", които са последни в класирането без спечелена точка. В края на третия период испанците вече водеха с 6:1 и лесно си осигуриха успеха в двубоя.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!