Стоук изпревари Саутхамптън и Ливърпул след успех над Уотфорд (видео)

Стоук се изкачи на седмо място във временното класиране на Премиър лийг, след като победи с 2:1 като гост Уотфорд. Домакините започнаха добре, но много бързо "грънчарите" поеха контрола. Джонатан Уолтърс откри резултата в 18-ата минута, когато засече центриране на Фил Бардсли отдясно. Гол на Марко Арнаутович бе отменен заради засада, но в 51-ата минута Хоселу удвои. Испанецът прехвърли Аурелио Гомеш след грешно отиграване на вратаря. Четири минути преди края Трой Дийни вкара отблизо с глава за крайното 1:2.

Марк Хюз не можеше да разчита на две от големите си звезди - Джердан Шакири и Боян Къркич, но това не попречи на неговия отбор да се представи достатъчно силно на "Викъридж Роуд".

С успеха Стоук изпревари Саутхамптън и Ливърпул, които утре играят помежду си. "Грънчарите" са на точка зад Манчестър Юнайтед, но в момента са с два мача повече от "червените дяволи".  Уотфорд е на 14-о място с актив от 37 точки.

СТАТИСТИКА ТУК!
РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!
КЛАСИРАНЕ ТУК!

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!