Maн Юнайтед отказа градския съперник от титлата и го подгони за топ 4 (видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед победи с минималното 1:0 градския си съперник Манчестър Сити и то на неговия "Етихад", за да откаже "гражданите" от каквито и да било помисли за титла и в същото време да го въвлече в битката за място в топ 4. Единственото попадение за отбора на Луис Ван Гаал отбеляза Маркъс Рашфорд в самото начало на двубоя, а до края на мача обезкървеният тим на домакините, който във втори пореден мач извърши три принудителни смени, с нищо не показа, че може да се върне в мача. Така "червените дяволи" показаха възможно най-добрата реакция на отпадането си от европейските клубни турнири и то по болезнен начин след поражение от големия английски опонент Ливърпул, за да се доближат само на една точка от Ман Сити в битката за последното място, осигуряващо квота за Шампионската лига. Момчетата на Мануел Пелегрини пък регистрираха четвъртата си загуба в последните седем кръга във Висшата лига, за да останат на цели 16 точки зад първия в класирането Лестър.

Младият Маркъс Рашфорд даде аванс на "червените дяволи" в градското дерби след само 15 минути игра. 18-годишният талант получи подаване от Хуан Мата, след което се подигра с Мартин Демикелис пред наказателното поле и с диаогнален удар преодоля Джо Харт за 0:1. Само минута по-късно и Антони Марсиал можеше да се разпише, след като също технично преодоля бранител на домакините и стреля мощно, но този път Джо Харт спаси отбора си от попадение. Още преди почивката пък домакините трябваше да извършат принудителна смяна, след като Рахим Стърлинг получи разтежение в слабините и бе заменен от Фернандо. Това също допринесе за липсата на креативност в предни позиции за домакините.

Втората част започна с нова контузия за домакините, след като Джо Харт получи травма при сблъсък с нападател на съперника и трябваше да бъде заменен от Вили Кабайеро. Мартин Демикелис пък бе заменен от Вилфред Бони три минути по-късно в търсене на обрата и така Фернандо, който се появи на мястото на крилото Рахим Стърлинг, трябваше да доиграе мача като централен бранител. Въпреки това домакините можеха да отбележат изравнително попадение чрез звездата си Серхио Агуеро, който бе открит с центриране от Туре Яя, но ударът му с глава срещна гредата зад Давид де Хеа. Това обаче бе едно от малкото положения пред вратата на гостите в мача, тъй като Манчестър Сити изпитваше сериозни проблеми в предни позиции срещу добре подредената отбрана на Ман Юнайтед.

Така Манчестър Юнайтед регистрира третата си победа в последните четири кръга във Висшата лига, за да събере 50 точки, колкто има и Уест Хам и една по-малко от Манчестър Сити. "Гражданите" определено могат да се притесняват за мястото си в топ 4, след като днешната загуба е четвърта за тях от седем двубоя, в които те са събрали общо 4 точки от 21 възможни. Маркъс Рашфорд пък продължава с невероятното си представяне, нанизвайки пети гол в осем мача от началото на кариерата си в мъжкия отбор на "червените дяволи".