Аугсбург се опъна и на Гладбах (видео)

Три дни след добрата си игра срещу Ливърпул тимът на Аугсбург направи нов силен мач и завърши 2:2 с игралия в Шампионската лига Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 23-ия кръг на Бундеслигата. Отборите си размениха четирите попадения до началото на второто полувреме, а след това пропуснаха по няколко отлични възможности. Равенството не е мечтан резултат за Гладбах, който рискува да отстъпи четвъртото си място за сметка на Байер (Леверкузен) и Шалке 04. За баварците път точката е добре дошла в битката за оцеляване, като опасната зона е на  4 пункта от тях.

Торган Азар направи първия голям пропуск, когато в 14-ата минута не успя да вкара от 4-5 метра, оставен сам срещу Марвин Хитц. Секунди по-късно новият нападател на домакините Алфред Финбогасон нямаше късмет, след като преодоля Ян Зомер, но не съумя да завърши атаката.

Борусия поведе в резултата в 33-ата минута, когато Рафаел намери мрежата след асистенция на Ибрахима Траоре. Така бразилският нападател се превърна в първият футболист от началото на сезона, който има поне по 10 гола и асистенции.

Само две минути след това силен изстрел на Доминик Коор профуча край гредата за облекчение на гостуващия тим. Веднага след това и Раул Бобадийя се размина с изравнително попадение, след като би слабо по земя.

Торган Азар можеше да наклони везните в полза на "жребчетата" в 42-ата минута, когато изскочи лице в лице с Хитц, но пък и неговият шут не беше достатъчно силен.

Не се знае какво са казали треньорите на двата отбора на почивката, но веднага след подновяването на играта станахме свидетели на най-бурните първи 10 минути за втората част досега. В тях паднаха три гола, като първо Финбогасон изравни красиво с глава в 50-ата минута, а след още 180 секунди Кауиби донесе обрата до 2:1. Борусия обаче набързо изравни чрез Фабиан Джонсън в 55-ата минута след находчив пробив и подаване на Нико Елведи.

След това настана време за пропуските. Неточен мерник от състава на Аугсбург показаха Бобадийя и Финбогасон, ударил греда, а пред Марвин Хитц напрежението дойде след атаки и изстрели на Оскар Венд и Гранит Джака.

В крайна сметка последния съдийски сигнал дойде при 2:2.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!